Jihočeši nezaváhali ve 27. kole a rozstříleli doma Karvinou 4:0. Gólový účet načal již ve 3. minutě Jaroslav Machovec, ve druhé půli přidali další branky Zdeněk Linhart, znovu Machovec a v 79. minutě ještě Michal Klesa. V boji o postup však Dynamo zůstává těsně za svými soky.

Dynamo nastoupilo pouze s jedním útočníkem Kalodem, v pětičlenné záloze nechyběli Brunclík ani Herzán. I Karviná nastoupila ve víceméně očekávané sestavě. Domácí začali skvěle. Ve 3. minutě si na roh Benáta naskočil na první tyči Jaroslav Machovec a poslal Dynamo do vedení. O chvíli později mohl aktivní Machovec přidat druhý zásah, ale brankář Pindroch si proti jeho skákavé střele poradil. Jihočeši byli aktivnější a hlídali si vedení. Měli i další možnosti, ale střelu Herzána zlikvidoval Pindroch a Lengyel po rohu hledal ve vápně zbytečně ještě lépe postaveného spoluhráče. Po poločase tak svěřenci Luboše Urbana vedli 1:0.

Druhý poločas se odvíjel v podobném duchu. Jihočeši byli aktivnějším celkem a brzy se dočkali gólové odměny. V 55. minutě musel ze hřiště zraněný Benát, ale jeho náhradník Zdeněk Linhart se za důvěru odvděčil již po pár vteřinách, když se po Fundově rohu dostal k odraženému míči a poslal ho do sítě. Uběhlo dalších deset minut a domácí fanoušci se mohli radovat potřetí. V úniku byl faulován Linhart a byl nařízen trestný kop. Míč si vzal Jaroslav Machovec a z kruhu před vápnem ho poslal přes zeď nechytatelně do branky.

To však nebylo ze strany domácích všechno. Po Klesově stříleném centru se k míči dral Kalod, ale o pár centimetrů na něj nedosáhl. V 79. minutě uzavřel skóre Michal Klesa, který dostal míč na pravou stranu od Linharta, obešel soupeře a propálil Pindrocha. Domácí se bavili a jedinou kaňkou na výhře mohla být inkasovaná branka v závěru, ale Svatonského tutovku zachránil na brankové čáře Křížek a udržel čisté konto. Dynamo tak rozstřílelo Karvinou 4:0 a dál bojuje o postup.