Černou neděli zažili fotbalisté Dynama České Budějovice na hřišti druhých Teplic. Jihočeši vstoupili do utkání velmi dobře a již po třech minutách vedli po gólu Plocka 1:0. Na branky Rilkeho a Kleina dokázal ještě na začátku druhého poločasu odpovědět Roman Pivoňka, který tak zaznamenal svojí první ligovou trefu. Zbytek utkání ale patřil lepšímu domácímu celku, za který se v závěru zápasu trefili dvakrát Verbíř a z penalty Doležal.

Po špatném výsledku v zápase se Slováckem sliboval kouč Dynama František Cipro určité změny v základní sestavě týmu. Nakonec ale nahradil pouze stopera Obermajera mladíkem Pivoňkou a distancovaného Kuliče nahradil Dvořák, který se postavil do středu záložní řady a Martin Vyskočil se z postu špílmachra posunul na hrot útoku vedle Davida Lafaty.

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně, nejprve musel v 1. minutě brankář Kafka likvidovat centr Fenina a o minutu později to technickým obloučkem na druhé straně hřiště zkoušel Plocek - brankář Poštulka byl ale pozorný. Ve 3. minutě se již ale Jaromír Plocek prosadil, když se naběhl na přihrávku Grubera a tvrdou ranou nedal šanci domácímu gólmanovi - 0:1. Domácí ale tato branka do kolen nesrazila a začali se velmi důrazně tlačit na polovinu Dynama. V 6. minutě se k nebezpečné hlavičce dostal Mašek, míč mezi tyče ale nasměrovat nedokázal. O další čtyři minuty později se fotbalisté Teplic mohli již radovat z vyrovnávající branky, když od břevna odražený hlavičkový pokus Fenina poslal do odkryté branky Emil Rilke. Za stavu 1:1 byli domácí fotbalisté o poznání aktivnější a hrálo se převážně na polovině Dynama. Tvrdost domácích hráčů poznal záložník Gruber, který musel ve 26. minutě střídat kvůli zranění (na jeho místo se postavil Krajčík). O dvě minuty později byl blízku druhé branky Teplic Mašek, na zadní tyči ale zakončit nedokázal. Sedm minut před koncem poločasu se domácí fotbalisté přeci jen dočkali zaslouženého gólu - avšak po velmi sporné situaci. Na centr z levé strany si naskočil Martin Klein a ve vzdušném souboji na hranici malého vápna přetlačil a přehlavičkoval brankáře Kafku. Ten tak dlouho reklamoval faul na svojí osobu, až si vysloužil žlutou kartu. Tlak domácího celku neustával ani v závěru poločasu a Kafka musel zasahovat i po střele Verbíře.

Druhý poločas zahájil domácí Fenin tvrdou střelou do břevna a následně Verbíř, který odražený míč poslal vysoko nad branku Dynama. Za další dvě minuty ale měli zase důvody k radosti hosté, když se po dlouhém nákopu Pončáka z voleje do míče opřel Roman Pivoňka a skvělým způsobem nekompromisně propálil domácího brankáře. Pro mladého obránce Dynama to byla první branka v jeho ligové kariéře. Strhující podívaná na teplických Stínadlech ale nekončila a domácí se stále více tlačili do zakončení. V 58. minutě musel své umění předvést brankář Kafka, který zneškodňoval střelecké pokusy Maška a Fenina. Přesně po hodině hry se ale domácí dočkali a jazýček na pomyslných vahách překlopili opět na svojí stranu, když si na odražený míč naběhl Pavel Verbíř a střelou z voleje z dvaceti metrů propálil vše, co mu stálo v cestě. Aktivita domácího týmu nepolevovala a svěřenci trenéra Marečka měli míč po většinu času na svých kopačkách. Hodně starostí dělal Kafkovi střídající Mareš, který se dokonce dvakrát dostal do zakončení, brankáře hostů ale nepřekonal. V 82. minutě měl po ojedinělé akci Dynama vyrovnání na kopačce Lafata, sám před brankářem Poštulkou ale zakončit nedokázal. I v tomto případě platilo přísloví "Nedáš, dostaneš" - na druhé straně hřiště se do slibné šance dostal kanonýr Mašek a po faulu na jeho osobu zahrával pokutový kop Michal Doležal. Střelou do protipohybu brankáře Kafky zvýšil na 4:2. Poslední ránu zdecimovaným Jihočechům zasadil v nastaveném čase Pavel Verbíř, který využil zaváhání brankáře Kafky a symbolicky do prázdné branky završil debakl Jihočechů.