Fotbalový klub Dynamo České Budějovice už zase není posledním týmem ligové tabulky. O této skutečnosti rozhodl zápas 25. kola, ve kterém svěřenci Františka Cipra s vypětím všech sil porazili na svém stadionu předposlední Opavu. Vítězství Dynama se nerodilo vůbec lehce. V samém závěru poločasu nedokázal po faulu na Lafatu proměnit pokutový kop Marek Kulič, což Jihočechy v honbě za třemi body velmi přibrzdilo. O veledůležité vítězství se nakonec postarali Svoboda s Kuličem, kteří ve druhé části hry zužitkovali přihrávky Davida Lafaty. Právě mladý kanonýr ale v utkání uviděl čtvrtou žlutou kartu a v příštím utkání na Strahově bude chybět.

Hned několik změn musel v sobotním zápase na Střeleckém ostrově udělat kouč Dynama České Budějovice František Cipro. Nejvíc starostí měl na pravé straně hřiště, kde musel řešit absenci distancovaného Pončáka a dlouhodobě zraněného Grubera. Na post pravého beka se postavil mladíček Dobrotka a před ním operoval driblér Ivo Svoboda. Na místo středního záložníka se postavil Martin Vyskočil, který tak nahradil defenzivnějšího Ivana Dvořáka.

Utkání od prvních minut ukazovalo, jak moc je pro obě mužstva důležité. Na obou stranách hřiště se od úvodních minut začaly množit standardní situace, avšak první velká příležitost přišla až ve 14. minutě - po přímém kopu Svobody zakončoval ve výborné pozici Pivoňka, avšak brankář Bobok se prezentoval skvělým zákrokem. Otři minuty později byli velmi blízko gólu i hosté, když si dvojice Šalamoun - Zeher pohrála s obranou Dynama. Šalamoun efektivně patičkou přihrál míč Zeherovi, který hlavou protáhl výborného Filipka. Z následného rohu došlo k velkému závaru ve vápně Dynama, brankář Filipko ve spolupráci s Plockem dokázal míč zkrotit a uklidnit tak hru. Na druhé straně hřiště se ve 21. minutě málem prosadil i Svoboda, který hlavou vracel do vápna míč po odraženém rohu Vyskočila, balon směřující velkým obloukem těsně pod břevno brankář Bobok konečky prstů vyrazil na roh. Po velkých šancích obou týmů začala hra ale pomalu stagnovat a k vidění bylo jen pramálo fotbalových akcí. Přesně po půl hodině hry se domácím naskytla obrovská příležitost dostat se do vedení. Po rohovém kopu Vyskočila se na rohu malého vápna srazil Sviták s Lafatou a rozhodčí Bouše s menší časovou prodlevou odpískal pokutový kop. K míči se postavil Marek Kulič, avšak jeho tvrdá a nepříliš přesná střela skončila na rukavicích brankáře Boboka. Zbytek poločasu se nesl v duchu velkých nepřesností na obou stranách, a tak se nikdo ze zainteresovaných nemohl divit, že nespokojení fanoušci dávali často svůj názor na hru patřičně najevo. Do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Ani na začátku druhého poločasu nic nenasvědčovalo tomu, že by se obraz hry měl nějak významně měnit. Snad největší šance Opavy přišla ve 47. minutě, když na hranici ofsajdu přebíral míč hostující Zeher, tváří v tvář golmanu Filipkovi se ale vylámal zuby, protože jihočeský brankář prožíval skvělý podvečer. V 62. minutě z hrací plochy odkulhal Roman Pivoňka, který měl zdravotní problémy i v průběhu týdne, a na jeho místo přišel zkušený Miroslav Obermajer. Jihočeši se začali k náporu nadechovat v 64. minutě, když se po pěkné akci Kuliče dostal po zpětné přihrávce k míči Svoboda, místo střely ale volil přihrávku na lépe postaveného Lafatu, který ale v rozhodující chvíli na míč nedosáhl. Následná desetiminutovka jen dokazovala, že se hraje zápas dvou nejhorších týmů a k vidění byly jen nepovedené akce a hra od šestnáctky k šestnáctce. První branka v utkání tak přišla jako blesk z čistého nebe. Psala se 76. minuta, když z levé strany hřiště po zemi odcentroval Lafata, míč prošel přes Kuliče a několik opavských obránců až ke zcela volnému Ivo Svobodovi, který se pět metrů před brankou věděl rady a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. O další čtyři minuty mohlo být ale vše jinak. Po nevinné akci Opavy se k hlavičce dostal nejlepší hráč hostů Zeher a velmi nebezpečně vystrašil všechny přítomné - skvělý Filipko ale opět nezaváhal. V 83. minutě se naopak na druhé straně hřiště opět slavilo. Po rychlém brejku dvojice Kulič - Lafata druhý jmenovaný nezištně našel svého parťáka v útoku a Marek Kulič s chladnokrevností jemu vlastní zakončil do horního růžku Bobokovy branky. Zbytek zápasu vsadili hosté vše na ofenzívu a tím velmi často otevírali cestu pro rychlé výpady Dynama - tou dobou se k zakončení nejčastěji dostával agilní Plocek, brankáře Boboka ale výrazněji neohrozil.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava