Fotbalistům Dynama České Budějovice se vstup do jarní části sezony vůbec nepovedl. V zápase 18. kola první ligy Jihočeši utrpěli na hřišti Brna těžký direkt a domů se vracejí s velkým výpraskem 5:0! Svěřenci kouče Cipra dostali první branku již v 8. minutě, když se do vlastní sítě trefil Homoláč. Poté padaly další góly jako na běžícím pásu a závěrečný hvizd byl pro Jihočechy vysvobozením z černého snu...
Bez Volešáka a Černého, ale s Karlem Poborským v základní sesavě, odehráli fotbalisté Dynama hrůzostrašné utkání, které budou chtít v následujícím týdnu co nejrychleji dostat z hlavy. Jihočeši se od úvodních minut soustředili na defenzivu, jenže jejich plány zhatil již v 8. minutě Polách, který našel z přímého kopu hlavu dezorientovaného Davida Homoláče, který si poslal míč do vlastní sítě - 0:1. Poté sice Jihočeši přidali, na více než slabou střelu novice Holendy se ale nezmohli. Naopak to byli opět domácí, kteří v 23. minutě přidali další branku. Gól na 2:0 se nápadně podobal první brance - přímý kop Polácha ale tentokrát za bezmocného Křížka poslal Jiří Peroutka. Ani během dvoubrankového vedení domácí nepolevili a svěřenci kouče Cipra byli místy až pod drtivým tlakem. Hra Dynama postrádala jakýkoliv systém a již v 27. minutě sahal po třetím gólu Okleštěk. Nemířil však přesně, a proto si fanoušci museli na další gól počkat další tři minuty. To se totiž míč po spolupráci Siegla s Bestou dostal k Tomáši Poláchovi, který málovídaný slalom mezi protihráči zakončil i téměř hokejovým blafákem Křížkovi - 3:0. Do konce poločasu zdecimovaní Jihočeši svého soupeře prakticky neohrozili, slabá Poborského střela gólmana Lejsala neohrozila.

Do druhého poločasu vstoupili hosté jako vyměnění. I za velmi nepříznivého stavu začali předvádět pohledné kombinační akce a obrana Brna musela být neustále ve střehu. Aktivně si počínal především nový muž v budějovickém týmu Jan Holenda - v duelu s Brnem mu ale nebylo přáno. Jihočeši měli dokonce ve druhém poločase územní převahu, avšak byli to opět domácí, kteří v 79. minutě výrazněji zahrozili. Po přihrávce Polácha postupoval sám na gólmana Vrána, čtvrtý gól ale vstřelit nedokázal. To se však o necelou minutu později podařilo Luďku Zelenkovi, který dokázal bez větších problémů zužitkovat spolupráci Polácha s Bestou. V závěrečné desetiminutovce panovala na Městském stadionu v Brně výborná atmosféra, kterou ještě v 84. minutě podpořil pátým gólém Milan Pacanda. Mužem zápasu byl však již několikrát zmiňovaný záložník Tomáš Polách, který s

Muž zápasu

Jan HOLENDA - Dynamu vstup do jarní části sezony vůbec nevyšel a utkání skončilo pro Jihočechy krutým debaklem 0:5. Jednou z mála světlých stránek zápasu byl výkon nového muže týmu Jana Holendy, který si i za velmi nepříznivého stavu počínal alespoň aktivně. Svou aktivitou na hrotu útoku ale nutil domácí obranu k bdělosti a nechybělo mnoho a zapsal se také hned do střelecké listiny.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Polách, Zelenka - Holenda

Josef Mazura (trenér Brna): "Podařily se nám standardní situace. Spoléhali jsme na to, že v brance Budějovic stojí Křížek, který neměl při své ligové premiéře ještě příliš zkušeností. Dostali jsme jej pod tlak a po dvou standardních situacích jsme dali dva šťastné góly. Když jsme přidali třetí gól, tak jsme měli už hru ve své moci a závěru jen potvrdili náš tlak a dali ještě dva góly"

František Cipro (trenér Dynama): "Oba naše první dva vlastní góly byly jako přes kopírák a týmem hodně otřásly. Poločas jsme dohráli v hlubokém útlumu. Po poločase jsme chtěli ještě zápas korigovat, což se bohužel nepodařilo. Možná někteří naši hráči takovou lekci potřebovali. Hráli jsme totiž v šesti lidech a o poločase bylo pět fotbalistů zralých na vystřídání. Někteří naši hráči se prostě musí probudit."