AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE Fotbalisté Dynama se ve svém pátém přípravném zápase na jarní část sezony konečně dočkali výhry, když na domácí půdě porazili divizní Strakonice 4:0. Kouč Straka dal příležitost všem hráčům A-týmu a příchozí diváci viděli branky Plocka, Žižky, Svátka a Vozábala.

V domácí sestavě se vedle Hunala ve stoperské dvojici objevil Roman Pivoňka. Vytáhlý stoper se na fotbalové trávníky vrací opětovně po zranění kolena. Jenže neuběhlo ani několik minut a právě Pivoňka zůstal po jednom z tvrdých soubojů s bolestivým výkřikem ležet na trávníku. V tu chvíli všem přihlížejícím divákům zatrnulo. To by ale byla smůla, co ten už si toho vytrpěl, řekli si. Když ale pětadvacetiletý obránce nakonec po ošetření dál pokračoval ve hře, všichni si mocně oddechli. Naopak jiné emoce, tentokrát radostné na Složišti vypukly v 17. min., kdy dva metry za velkým vápnem levačkou napřáhl Plocek a jeho projektil skončil v levé šibenici branky Charváta. Na hře se znatelně projevovala nesporně větší kvalita na straně Budějovic. Proti diviznímu soupeři Dynamo jasně dominovalo, což bylo patrné i na počtu vytvořených šancí. Nebezpečně hlavičkoval Pivoňka, z vápna střílel novic Mezlík a dvakrát měl na kopačce gól Dolejš, který ještě na podzim nastupoval právě v dresu Strakonic. Jeho křížná střela nejdříve cíl těsně minula a pak po vysunutí Plocka v tváří tvář gólmana neobelstil. Ve 34. min. pak málem Plocek zopakoval svou ránu z kanónu, ale tentokrát Charvát stačil vyrazit nad. Ještě do přestávky přesto Dynamo stačilo zvýšit skóre, když po standardní situaci další posily Šímy se k míči dostal Žižka a s přehledem uklidil míč do sítě.

Do druhého poločase pak trenér Straka hodně obměnil sestavu. Z původní jedenáctky zůstali na hřišti jen brankář Kučera a Mezlík, který se ze středu zálohy přesunul na její pravý okraj. A hned krátce po zahájení druhé půle se střelecky prosadil Svátek. Zimní posila z Jablonce šikovně usměrnila do sítě centr Leštiny, který Svátka našel z pravé strany na přední tyči strakonické branky. Další trefu mohl Jan Svátek přidat po vybídce Vozábala, soupeřova gólmana se mu chytrým podkopnutím dokonce podařilo překonat, ale míč skončil pár centimetrů nad jeho svatyní. S přibývajícími minutami nad vším ostatním převažovala spíše bojovnost. Mírně vzplanuté emoce musel v jednu chvíli dokonce uklidňovat i zkušený David Horejš, který si měl co vyříkávat s jedním z protihráčů. Diváky naopak několikrát potěšil Pavel Mezlík, který předvedl, že s balonem to skutečně umí. Po jednom svém uvolnění balon předložil Mašátovi, ale tomu střela příliš nesedla. V závěru zápasu ještě Svátek zpětnou přihrávku našel nabíhajícího Vozábala, který zpoza vápna ranou po zemi stanoval konečný výsledek 4:0 pro Dynamo.

František Straka (trenér Dynama): "Utkání z mého pohledu splnilo svůj účel, kdy se snažíme přecházet z tvrdé přípravy do herní části. Důležité pro nás hlavně bylo, že jsme si zahráli opět na přírodní trávě. Terén sice nebyl jednoduchý, ale utkání jsme sehráli v pohodě a podařilo se nám vstřelit i čtyři branky, což je podle mě v pořádku."