Svěřenci Františka Cipra vstoupili úspěšně do nedělního turnaje v Písku a po penaltové výhře nad Kladnem si zahrají finále. Jihočeši vstoupili do zápasu s druhým prvoligovým nováčkem dobře a po půlhodině hry vedli 1:0, když se po chybě brankáře Vaška trefil Kladrubský. Když ale v nastaveném čase první půle vyrovnal na 1:1 po zaváhání Filipka Kousal, hrál se druhý poločas "od nuly". Ten dlouhé minuty vycházel lépe kladenským, kteří díky Velebově přímém kopu vedli 2:1. V poslední minutě normální hrací doby ale odpískal sudí Jílek pokutový kop ve prospěch Dynama a Jihočeši šťastně díky Volešákovi vyrovnali na 2:2. V penaltovém rozstřelu se zaskvěl brankář Filipko, který zneškodnil dva pokutové kopy. Ve finále si Dynamo zahraje s Žižkovem, který díky brance Bukače porazil Plzeň 1:0.
Trenér František Cipro poslal na hřiště jedenáctku, která se pravděpodobně velmi podobala té, se kterou Jihočeši vstoupí do prvoligové sezony. Útočnou dvojici tvořily dvě nové akvizice Svátek s Balážem a z nových hráčů odehrál celý zápas také obránce Žižka. Záložní čtveřici tvořili Plocek, Dvořák, Skála a Gruber...

Úvod zápasu přinesl z obou stran velmi opatrnou podívanou a oba týmy měly čas držení míče rovnoměrně rozdělený. S přibývajícími minutami se ale stále více dařilo fotbalistům Dynama a po úvodním oťukávání si začali tvořit i první šance. V 16. minutě zahrával rohový kop z pravé strany Plocek a brankář Vašek nejistě vyrazil do hloubi pole. O dvě minuty později se do první gólové šance dostal nový hráč Dynama Svátek, jehož hlavičkový pokus skvěle vyrazil kladenský gólman. První střelecký pokus Středočechů vyslal na směrem na Filipka Kousal, z hranice vápna ale nemířil z první přesně.Ve 24. zahrávalo přímý kop Dynamo a Kladrubského centr poslal Skála hlavou těsně mimo. O tři minuty později se Jihočeši poprvé v zápase střelecky prosadili. Centr Plocka neudržel brankář Vašek v rukavicích a osamocený Jiří Kladrubský bez problémů trefil - 1:0.
O pár minut později dal o sobě vědět také Cigánek, ani on ale z dobré pozice mezi tyče nezamířil. Ve 33. minutě předvedli pěknou kombinaci Žižka, Plocek a Gruber, posledně jmenovanému ale míč z voleje nesedl a skončil v zámezí. dvě minuty před koncem poločasu odkopl Filipko v tísni míč tak přesně, že našel sprintujícího Baláže, který skvostně obhodil posledního obránce, a změnu skóre zmařil pouze pohotovým zákrokem brankář Vašek. V nastaveném čase první půle si vybral slabší chvilku i brankář Filipko, který podobně jako Vašek neudržel lehký balon a dobíhající Miloslav Kousal do prázdné brány vyrovnal.

Do druhého poločasu vstoupili oba týmy opět velmi opatrně, avšak hned od úvodu bylo patrné, že iniciativu začali postupně přebírat kladenští fotbalisté. V 52. minutě zahrávalo Dynamo v rozmezí šedesáti vteřin tři rohy, gólová šanci se ale začala rodit na druhé straně hřiště. Při třetím rohu se do vápna Kladna vysunula i obrana a po rychlých narážečkách se dostali hned dva útočníci Středočechů za posledního obránce Dynama. Sprintem se vracející Horejš ale unikající útočníky doběhl a fantastickým obranným zákrokem si vysloužil potlesk zaplněné tribuny. Právě Horejš zkoušel poté také zakončovat, jeho střela ze střední vzdálenosti ale skončila metr nad břevnem Vaškovy brány. V 58. minutě se do gólové šance dostal po přihrávce Hlavy střídající útočník Veleba, střelou bez přípravy ale minul. O minutu později zahrávalo Dynamo rohový kop, do přetaženého Adamcova centru vložil hlavu Žižka a brankář Vašek se musel hodně natahovat. Další rychlou akci Kladna pak zastavil v 61. minutě na samé hranici velkého vápna Homoláč, k přímému kopu se postavil útočník Pavel Veleba, na jehož technický oblouček přes zeď Filipko nezareagoval - 1:2. Jihočeši okamžitě vrhli všechny síly do útoku a na dlouhé minuty se nastěhovali do vápna Kladna. V 70. minutě však mohl po Cigánkově přiťuknutí střílet do poloodkryté brány Čáp, mířil však vysoko nad. Když se již zdálo, že utkání skončí výhrou Kladna, odpískal po Strnadově ruce rozhodčí Jílek pokutový kop ve prospěch Dynama, mladík Ladislav Volešák unesl tíhu okamžiku a vyrovnal na konečných 2:2.

V penaltové sérii se náramně dařilo brankáři Filipkovi, který zneškodnil dva za tří pokutových kopů. Nejprve si poradil se střelou Kousala a poté vychytal i Čápa. Jediným úspěšným střelcem Kladna byl Šelicha. Za Dynamo se trefili všichni exekutoři - Adamec, Svátek, Kladrubský i Volešák.