Na Střeleckém ostrově byl v rámci 21. kola první ligy k vidění nervydrásající zápas, ve kterém se nakonec radovali domáxcí fotbalisté, když v samám závěru utkání vstřelil rozhodující branku Jan Gruber. Fotbalisté Dynama poprvé pod vedením Františka Cipra poprvé plně bodovali a vrátili se do boje o udržení první ligy.
Fotbalisté Dynama České Budějovice se opět vrátili do boje o ligovou příslušnost, když ve veledůležitém zápase na Střeleckém ostrově porazili nováčka z Drnovic 2:1. Necelý týden po tragickém výkonu v Boleslavi se Jihočeši pod vedením nového trenéra vybičovali ke kvalitnímu výkonu a díky velkému nasazení a bojovnosti odešli ze zápasu se vztyčenou hlavou. Trenér Cipro bezprostředně po svém příchodu do klubu udělal dvě zásadní změny, když zpět do kádru povolal Davida Lafatu a Ivana Dvořáka, kteří nastoupili od první minuty a odehráli velmi dobrý zápas. K dispozici nebyl stále David Horejš, kterému se v posledních dnech opět ozvalo bolavé koleno.

Do utkání vstoupili Jihočeši aktivně a úvodní minuty se odehrávaly převážně na polovině Drnovic. V 8. minutě se k rohovému kopu z levé strany postavil Plocek, povedený centr ale nikdo z domácích do branky neusměrnil. V 9. minutě si situaci na postu defenzivního záložníka zkomplikoval Ivan Dvořák, který od sudího Matějka inkasoval žlutou kartu za velmi sporný faul. Do prvního náznaku šance se dostali v 18.minutě také hosté, přímý kop za střední vzdálenosti ale zneškodnila domácí zeď. V následujících minutách se hra odehrávala především ve středu hřiště a k vidění byla pouze řada tvrdých osobních soubojů. Po půlhodině hry se Jihočechům naskytla velká příležitost, když se trojice Kulič, Plocek a Lafata řítila na dva hostující obránce. Prvně jmenovaný ale špatně načasoval přihrávku na Plocka a ten v tísni branku Bureše příliš neohrozil. Ve 33. minutě se ke střele dostal Gába, jeho slabý pokus ale Filipka nevystrašil. O minutu později dostal na polovině hřiště povedenou kolmou přihrávku Lafata, atakován trojicí obránců ale zakončoval z hranice vápna mimo. Jak blesk z čistého nebe přišla první branka utkání. Snad díky štěstí - snad díky fotbalové genialitě oklamal Jaromír Plocek po přihrávce Pončáka hostujícího Zbožíčka a následnou tvrdou střelou propálil gólmana Bureše – 1:0. Posledních pět minut první půle se již spíše dohrávalo a žluté karty si stihli připsat pouze Homoláč a Holenda.

Dvě minuty po začátku druhého poločase měl na kopačce druhý gól Dynama Marek Kulič, když se řítil sám na hostujícího brankáře Bureše. Ten ale zachoval chladnou hlavou a včasným vyběhnutím a následným výborným zákrokem šanci zlikvidoval. V následujících minutách se hosté dostali několikrát k zakončení z velké dálky, gólman Filipiko byl ale vždy na svém místě. Přesně po hodině hry zaúřadoval opět aktivní Plocek, který centrem z levé strany poslal míč na horní stranu břevna Burešovy branky. V 64. minutě sáhl hostující trenér Mazura ke druhému střídání, které se mu náramně povedlo. Petr Macháň nebyl na hrací ploše ani celou minutu a střelou z hranice velkého vápna s pomocí tyče vyrovnal na 1:1. Následně přišla desetiminutovka, ve které se Jihočechům nedařilo, kazili přihrávky a do výrazného tlaku se nedostávali. Deset minut před koncem si také vybral slabší chvilku gólman Filipiko, od kterého se míč odrazil přímo pod nohy Brazilce Antuneho – ten byl naskytnutou příležitostí tak překvapen, že míč poslušně vrátil Filipkovi. V 81. minutě opustil za velkého aplausu publika hrací plochu Lafata a na jeho místo se postavil Krajčík. O další minutu později se fantastickým zákrokem prezentoval brankář Bureš, který reflexivním zákrokem zneškodnil gólovou hlavičku Grubera. Když už se začínalo zdát, že utkání skončí nerozhodným výsledkem, zaúřadoval Jan Gruber – výborně si naskočil na rohový kop Plocka a s pomocí břevna a následného odražení míče od brankáře Bureše vrátil vedení na stranu Dynama – to právě běžela 90. minuta utkání. Nastavené tři minuty odehráli fotbalisté Dynama bez větších a mohli se tak po dlouhých sedmi zápasech radovat z plného bodového zisku.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava