Fotbalisté Dynam České Budějovice zvládli duel o šest bodů a porazili Žižkov 1:0. Po první půli, která se odehrála bez šancí, se v té druhé domácí probudili. Šance Javorka ještě gólem neskončila, ale Ondráškova hlavička už ano. Nejlepší kanonýr Dynama poté spálil ještě další šanci, ale to už Jihočechy mrzet nemusí, jelikož tři body získali.

Domácí vstoupili do utkání aktivně. Brazilec Sandro se na pravé straně uvolnil, pěkně vystřelil a jeho pokus musel boxovat Vaclík. Dynamo hrálo i nadále aktivně a Pražané museli často hasit úniky domácích faulem.

Po úvodním náporu Jihočechů tempo hry opadlo a hrálo se hlavně mezi oběma šestnáctkami. Přeci jen o něco nebezpečnější bylo Dynamo, ale jeho akce brzdily časté nepřesnosti. Ve 42. minutě musel domácí kouč František Cipro sáhnout po vynuceném střídání. Tomáš Stráský si zřejmě poranil koleno a musel ho nahradit Filip Rýdel.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí byli mírně aktivnější, ale řada chyb končila jejich točné výpady. První vyloženou příležitost si Jihočeši vytvořili v 53. minutě. Otepkův roh prodloužil Brezinský a Petr Javorek hlavičkoval prakticky do prázdné branky. Jenže hlavička českobudějovického středopolaře trefila na brankové čáře stojícího Zdeňka Ondráška a domácí tak museli svoji gólovou radost odložit.

Naštěstí jejich čekání netrvalo dlouho. V 56. minutě rozehrál Sandro výborně trestný kop z pravé strany a Zdeněk Ondrášek hlavičkou otevřel skóre – 1:0. V 67. Minutě dostal za zbytečný faul svou letošní čtvrtou žlutou kartu Zdeněk Ondrášek a v příštím utkání tak bude Františku Ciprovi chybět.

Domácí si hlídali těsný náskok. Ten mohl navýšit v 73. minutě Rudolf Otepka, ale jeho dobře mířený trestný kop vytáhl Vaclík na roh. Po jednom z rychlých brejků měl ke druhému zásahu blízko Ondrášek, ale ve skluzu mu ke Klesovu pasu chyběly centimetry. Definitivní rozhodnutí mohl přinést znovu Ondrášek, ale ve vyložené šanci po úniku Otepky selhal.

To samé se „povedlo“ o chvíli později o Sandrovi. Ondrášek posunul míč Otepkovi, ten pro změnu Sandrovi, který ve stoprocentní šanci vysoko přestřelil. Naštěstí Dynamo zbytek duelu zvládlo a důležité tři body si pohlídalo.

Stráský Tomáš (43.)               2 2
Ondrášek Zdeněk (89.) 1   2 2     1 5 3 68.
Rýdel Filip (43.)               1 2 84.
Pecka Luboš (76.)                 1
Ondrášek Zdeněk (89.)     1

František Cipro (trenér Dynama): "Zápas jsme začali dobře, i když jsme si nevytvořili žádné větší šance. Nějaké centry do vápna skrumáže tam ale byly, ale po patnácti minutách na nás dolehla velká nervozita. Vypadalo to, že si někteří hráči ani neuvědomují, o co tady jde a někteří hráli zase tak nervózně, že snad nechtěli ani balon. V kabině jsme si to trochu více vyříkali a druhý poločas byl o něčem jiném. Za stavu 1:0 to z nás spadlo, ale v posledních dvaceti minutách jsme měli své vedení navýšit. Brankář Vaclík sice pochytal neskutečné věci, ale přesto je až k neuvěření, co všechno jsme byli schopni zahodit. Pak jsme se tady až do poslední vteřiny obávali o výsledek."

Martin Pulpit (trenér Žižkova): "Myslím si, že výsledek odpovídá průběhu hry. Domácí byli, co se týká ofenzivní činnosti, nebezpečnější než naše mužstvo. My jsme se snažili hrát zodpovědně do obrany, což mužstvo plnilo. Neuhlídali jsme ale standardní situaci ze 60. minuty, kdy se domácí dostali do vedení. Pak jsme se snažili přeskupit řady, ale sportovně musím přiznat, že konečný výsledek mohl být 2:0 nebo 3:0, protože nás při závěrečných brejkových situacích výrazně podržel brankář Tomáš Vaclík."