Nepovedených posledních patnáct minut v prvním poločase rozhodlo o nepovedené generálce Dynama na první soutěžní zápas. Jihočeši inkasovali třikrát za dvanáct minut, trefili se Dvořák, Urblík a z penalty Vaculík. Tříbrankový náskok navýšili ve druhém poločase Batioja a Šamánek.

Do posledního přípravného utkání před prvním kole MOL Cupu poprvé od svého příchodu nastoupil Ivo Táborský a zaujal pozici hrotového útočníka již v tradičním rozestavení 4–2–3–1. Pravou stranu zálohy zaujal Jindřich Kadula, na utkání vůbec neodcestoval Jakub Pešek.

Úvodní čtvrt hodina hry nabídla vyrovnanou podívanou se střeleckými pokusy na obou stranách. Za Jihlavu poprvé zkoušel štěstí Lotyš Ikaunieks, hlavičkoval mimo tři tyče. Jihočeši kontrovali rychlou akcí, kterou zakončovala nová posila Ivo Táborský do náruče brankáře Hanuše. První velkou šanci zápasu měl domácí Pavel Dvořák, na poslední chvíli skvěle zasáhl stoper Pavel Novák. Branky začaly padat až po půlhodině. Střela Fulneka se odrazila k Pavlu Dvořákovi, který nedal Křižkovi šanci – 1:0. Pět minut před koncem první půle navýšili Jihlavští vedení, Jozef Ubrlíkšikovně přehodil českobudějovického brankáře – 2:0. Třetí úder přidal Dynamu ještě do konce půle Lukáš Vaculík z penalty – 3:0.

Ani druhá půle se Jihočechům vůbec nevydařila. Do žádné větší příležitosti se svěřenci trenéra Horejše nedostali, naopak ještě dvakrát inkasovali. Velkou šanci v sedmdesáté minutě zlikvidoval dobrým zákrokem Křížek, a to když vytěsnil mezi tři tyče hlavičku Krejčího. Pět minut před koncem utkání navýšil na 4:0 Augusta Batioja. Minutu před koncem upravila na konečných 5:0 nová posila ze Znojma Rostislav Šamánek.