Více než hodinu dokázala obrana Dynama v čele s vynikajícím Filipkem vzdorovat nájezdům letenského týmu. Pak se ale v 61. minutě trefil po závaru před brankou Dynama útočník Pacanda a nasměroval Spartu k tříbodovému zisku, druhou branku přidal tři minuty před koncem Voříšek. Největší šanci Dynama spálil na konci prvního poločasu Marek Kulič, který neuspěl tváří v tvář Blažkovi. V 82. minutě uviděli Chlebek a Sivok červené karty za vzájemnou potyčku.
První dvě minuty zápasu se překvapivě odehrávaly ve středu hřiště. Sparta se však velmi rychle otrkala a pod tlakem (nejen diváckým), že doma se vyhrává, začala útočit. Již ve 3. minutě však při spolupráci Zelenky s Junem bylo před gólmanem Českých Budějovic horko. Junova křižná střela ale branku minula. První rohový kop vybojovali hosté po standardní situaci, která následovala po faulu Urbánka na Lafatu. Míč však našel jen hlavu velmi aktivně a důrazně hrajícího Sivoka. Vzápětí si roh vypracovala i Sparta, ale černobílá obrana jej odvrátila s přehledem.

V 8. minutě střílel těsně vedle pravé tyče Pacanda. Vzápětí o sobě dalo vědět i Dynamo, kterému se příliš nedařilo dostat na polovinu soupeře. Pokus o akci ve spolupráci Plocka s Lafatou však skončil brzy díky betonové letenské obraně. V 11. minutě po faulu na Zelenku zahrávala Sparta standardní situaci, při které hlavičkoval Kováč mimo branku. Další standardní situace byla nebezpečnější: po Pacandově centru k Barankovi zachraňoval čisté konto reflexivním zákrokem gólman Filipko, který míč vyboxoval do pole, kde mu již pomohla obrana. Ve 14. minutě o sobě dali vědět Jihočeši díky faulu na Lafatu. Před Blažkem bylo velmi živo, ale zhuštěná zadní řada se nachytat nenechala. Kromě toho Kováč srdnatě ustál prudkou ránu míčem do obličeje. Fanoušci ovšem nápor hostí nesli velmi nelibě a Aréna pískala.

Další roh Sparty se zrodil po Sivokově tečované střele a Zelenkova hlavička mířila jen těsně vedle. Chvíli na to zabránil tutovce gólman Filipko svým tygřím skokem po hlavičce Kováče. Domácí zvyšovali tlak. Při rohovém kopu se míč dostal dozadu k Perglovi, který pálil do tyče, balon zamířil do skrumáže v pokutovém území a Filipko měl zase práci díky pokusu o dorážku od Zelenky. Pražané měli ze hry skutečně více, ale opustilo je štěstí v koncovce. Některé rohové kopy, jež Sparta získala, vznikaly díky nervozitě a nepřesnostem černobílých hráčů. Zdálo se, že po půl hodině hry se Budějovice snaží hlavně dostat míč pryč od své branky.

Ve 31. se Kuličovi podařil únik, ale Blažek se zastrašit nenechal a míč mu sebral. Že se hraje tvrdě, pocítil na své kůži domácí Sivok, který se na trávník po ošetření vrátil s ovázanou hlavou. Letenští zahrávali již devátý rohový kop, avšak skóre se stále neměnilo. Tým z jihu Čech byl ovšem zatlačen na svou polovinu a šance na útok byla v nedohlednu. Ve 44., kdy už se domácí zřejmě těšili na přestávku, mohlo však Dynamo zasadit Spartě nečekaný úder. Kulič utekl středem hřiště obraně, postupoval svižně k Blažkovi, ale sparťanský brankář jeho střelu nakonec se štěstím vyrazil na roh. I po rohu muselo být domácím dosti horko, protože Jihočeši pocítili šanci na úspěch. Štěstí však neměli, stejně jako soupeř. V závěru půle se ještě předvedl střelou těsně vedle branky Pergl.

Druhá půle začala z pohledu Pražanů stejně svižně jako se hrálo v závěru první. V 50. minutě opět útočil s velkou chutí hrající Jun, Filipko mu střelu vyrazil. Sparťanský nápor pokračoval a rohových kopů zase přibývalo. K tomu přibývaly i fauly a nepřesnosti. V 60. minutě získal míč Homoláč a celý stadion řval "Ruka!". Rozhodčí Jára ale nic takového neviděl, a tak se pokračovalo ve hře. Dvořák efektivně zabojoval před dotírajícím Pacandou a Lafata, který se dostal k míči, se sice prodral až k šestnáctce, ale jeho postup byl příliš opatrný a zadní řada ho pozorně hlídala. V 61. minutě se domácí mohli radovat: Jun se probojoval do pokutového území, zalehl na penaltě a Jihočeši, zřejmě v očekávání penalty, doslova zkameněli. Pro Pacandu, ke kterému se dokutálel nikým z černobílých nehlídaný míč, nebylo nijak velkým problémem vsítit - 1:0.

Hráče v rudém vedení povzbudilo k ještě většímu tlaku. V 65. pálil Pacanda těsně nad břevno, Jun si pohrával s budějovickou obranou, která jej však hlídala jako ostříž a Šimák střílel ze zhruba 18 metrů jen těsně vedle. Letenský kotel šílel. Budějovice si udělaly také aspoň krátký výlet k Blažkovi, jenže Plockův pokus o přihrávku odvrátil Homola. Spolupráce Voříška s Pacandou nakonec vyšla naprázdno, neboť Voříšek mířil svou střelou na tribunu. V 76. mohli hosté vyrovnat, když po přihrávce Lafaty mířil Matoušek jen těsně mimo. Jihočeši se o vyrovnání skutečně snažili, ale zrazovali je jejich vlastní chyby a nepřesnosti. Byli však pochváleni fanouškem Sparty: "Podívejte se, ti mají ještě chuť na vyrovnání.." A opravdu po spolupráci Lafaty s Adamem mohli mít Letenští starosti. Adamova křižná střela z 82. minuty přeběhla jen těsně před dobíhajícími útočníky, kteří ji k zármutku budějovických fanoušků (v sektoru hostí jich bylo as 40) nestihli tečovat.

Poslední desetiminutovka se dohrávala na obou stranách v deseti. Sivok se totiž srazil s Chlebkem a okamžitě viděl červenou kartu. Chlebek poté, co se těžce zvedl z trávníku, mohl jít do sprch také, neboť viděl druhou žlutou. Zažlutil se též brankář Blažek, neboť zřejmě okomentoval počínání rozhodčího Járy. Aréna se proměnila v pištící kotel.

Po 16. rohu Sparty ale pro změnu aplaudovala, když se Voříšek nechytatelnou bombou ze zhruba 22 metrů postaral o změnu skóre - 2:0. O kosmetickou úpravu se hosté v samotném závěru zase velmi snažili, leč Letenští jim více méně nic nedovolili a tři body si nechali doma.

Hodnocení hráčů podle deníku Sport: Filipko 6, Pončák 6, Horejš 6, Homoláč 4, Leština 6, Vozábal 6, Dvořák 6, Chlebek 5, Plocek 5, Lafata 5, Kulič 4