Poslední zápas před startem jarní části sezony fotbalistům Dynama České Budějovice nevyšel. V zápase proti druholigové Jihlavě nedokázali Jihočeši vstřelit gól a jelikož sami jednou inkasovali, prohráli doma na Střeleckém ostrově 0:1.

Do zápasu s Vysočinou Jihlava nastoupili Jihočeši v nejsilnější ligové sestavě už i s novým brankářem Michalem Daňkem, který na jih Čech přišel hostovat z Plzně. Do utkání vstoupili lépe fotbalisté druholigové Jihlavy, kteří se hned v úvodu dostali k zahrávání dvou rohů. Opravdovou šanci si ale vytvořili až v 8. minutě, když po chybě budějovické obrany šel sám na Daňka Mešanović, avšak svou vyloženou šanci v gól neproměnil. Jihočeši odpověděli centrem Sandra, který na zadní tyči hledal osamoceného Klesu. Před ním ale lehkou tečí nadzvedl míč jeden z obránců a budějovický středopolař se následně nedokázal trefit do balonu.

Další velkou šanci měli v 27. minutě hosté, když po faulu Machovce kopali standardní situaci, kterou v gólové pozici zakončoval na malém vápně zcela osamocený Velický. Ve výborné pozici ale zamířil pouze nad bránu. Za Jihočechy to zkoušel tvrdou přízemní ranou zpoza vápna Otepka, na pozorného Blažka si ale nepřišel. Velkou šanci na vstřelení úvodní branky zápasu měl Lengyel, jeho hlavičku po přímém kopu Sandra ale výborným zákrokem zastavil opět Jaromír Blažek. V poslední minutě prvního poločasu byl blízko ke vstřelení gólu Jakub Řezníček, ani on ale nedokázal skvěle chytajícího jihlavského gólmana překonat.

Přestože závěr první půle patřil Dynamu, do druhého poločasu vstoupili aktivněji opět hosté, kteří se dostali k zahrávání několika standardních situací. V 59. minutě byl navíc metr za velkým vápnem faulovaný Tecl a první gól zápasu vstřelil po chytré přízemní střele skrz děravou budějovickou zeď Tomáš Kučera - 0:1. O tři minuty později sice k ofenzivě zavelel i Tomáš Řepka, jeho střela z dobrých dvaceti metrů byla ale zblokována jedním z obránců.

Jedinečnou možnost na vyrovnání měli domácí v 69. minutě, kdy v pokutovém území zahrál na zemi smolně rukou jihlavský Jan Halama a kopala se penalta. Nepříliš povedenou střelu Zdeňka Ondráška ale bravurně lapil Jaromír Blažek. V poslední dvacetiminutovce Jihočeši sice očividně chtěli, jenže neměli dostatek morálních sil na zvrat v zápase, vyloženou šanci si již nevytvořili a Jihlava si tak z Českých Budějovic odvezla velmi cenné vítězství 1:0.

František Cipro (trenér Dynama): "Stále to není to, co bychom chtěli hrát. Na můj vkus si v zápase vytváříme hrozně málo šancí a navíc těm hráčům, kteří by měli góly dávat, se nyní vůbec nedaří. Ostatní hráči se do zakončení vůbec nedostávají. Naopak soupeř se dostane do dvou nebo tří vyložených šancí, jednu z nich promění, a to by se nám také nemělo vůbec stávat. V poslední době se nám prakticky pořád stává, že nás soupeř nijak nepřehrává, ale že naopak mi mu sami ty šance darujeme našimi chybami. To pak hru celého týmu hodně poznamená, hráči si přestanou věřit, kazí přihrávky a dostávají sami sebe pod nějaký tlak."

Roman Pivarník (trenér Jihlavy): "Do začátku ligy máme ještě o týden více, takže ještě nejsme v tom stádiu, kdy bychom naší formu ladili. Byli jsme moc rádi, že jsme tady v Budějovicích mohli hrát, protože jsme stejně jako domácí doteď trénovali výhradně jen na umělé trávě. Je škoda, že jsme zápas nerozhodli hned v úvodu, kdy jsme měli několik velmi dobrých šancí. Přesto jsme ale dokázali stále hrát, vytvářeli jsme si další šance a myslím, že můžeme být spokojeni."