Fotbalisté Dynama České Budějovice postoupili bez větších problémů do třetího kola poháru ČMFS, když na hřišti Velkého Meziříčí vyhráli vysoko 4:0. Jihočeši byli v průběhu celého zápasu lepším týmem a do střelecké listiny se postupně zapsali Šíma, Sedláček, Stráský a Benát. Ve čtvrtém kole se Dynamo představí na hřišti třetiligových Mutěnic.

Trenér Pavel Tobiáš poslal do utkání s divizním celkem silnou sestavu. V bráně dostal pouze příležitost Zdeněk Křížek a nehráli ani David Horejš s Tomášem Hunalem. V základní sestavě se objevil také Brazilec Hudson, jenž ale kvůli zranění o poločasové přestávce střídal. Po úvodním oťukávání se dostali Jihočeši do potřebného vedení, když se již v 10. minutě trefil z přímého kopu Petr Šíma. Před zaplněným velkomeziříčským stadionem se hrál jinak průměrný fotbal, ve kterém měli míč častěji na kopačkách hosté, do zakončení se však dostávali jen velmi těžko. V 21. minutě mohl druhý gól Dynama přidat Benát, jeho rána z velké dálky skončila ale na břevně. O pět minut později zakončoval z dobré pozice Svátek, jeho rána byla ale ztečována na roh. Domácí fotbalisté dali o sobě vědět až v samém závěru poločasu, Němcovu ránu ale odvrátil Homoláč a ani Hortův přímý kop nenadělal hostujícím bekům větší problémy.

Do druhého poločasu nahradil zraněného Hudsona Tomáš Stráský a Jihočeši se začali prosazovat i střelecky. Hned v 50. minutě si na centr Peroutky naskočil Tomáš Sedláček a přesnou hlavičkou zvýšil na 2:0. Tým Pavla Tobiáše v následujících minutách pohodlně kontroloval tempo hry a nikam se nahnal. Domácím naopak začaly postupem doby docházet síly a Dynamo se tak lehce dostávalo do dobrých pozic. V 68. minutě se do rohu Benáta opřel Hílek, nemířil ale přesně a míč poslal vysoko nad. O šest minut později to bylo již o tři góly, když se po parádní spolupráci se Zdeňkem Ondráškem trefil Tomáš Stráský. Na rozdíl čtyř branek zvýšil v 81. minutě dalekonosnou ranou Petr Benát, čímž definitivně ztvrdil postup Dynama do třetího kola poháru, ve kterém se Jihočeši střetnou s dalším moravským celkem, třetiligovými Mutěnicemi.

Roman Kotol (trenér Velkého Meziříčí): "Na zápas s Českými Budějovicemi jsme se dobře připravili a první poločas jsme zvládli velmi dobře. Škoda je jen rychle inkasované branky, kdybychom vydrželi hrát déle nerozhodně, mohlo to být ještě dramatické utkání. I ve druhém poločase jsme do sedmdesáté minuty podávali solidní výkon a celkově musím své hráče v dnešním zápase pochválit. "

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Bylo to klasické pohárové utkání se soupeřem z nižší soutěže, ve kterém domácí hráli obětavě s velkým nasazením a bojovali o každý míč. My jsme naopak podali v prvním poločase velmi profesorský výkon a hráči do toho určitě nedali všechno. Až ve druhém poločase, kdy jsem poslal na hřiště tři mladíky, tým na soupeře vlétl a v závěru byl k vidění pěkný fotbal s hezkými góly."