Možná trochu překvapivě velmi těžký zápas odehráli fotbalisté Dynama České Budějovice na domácím stadionu proti trápící se Tescomě Zlín. Hosté od úvodních minut začali velmi aktivně a Jihočeši se nemohli dlouhé minuty prosadit. Když se v úvodu druhého poločasu navíc trefil po velké skrumáži Zbožínek, museli domácí zařadit druhý rychlostní stupeň. Dynamo si vytvořilo několik slibných příležitostí, avšak velký tlak vyústil pouze ve vyrovnání Jaroslava Černého.
Bez distancovaného kapitána Davida Horejše nastoupili fotbalisté Dynama České Budějovice téměř v tradiční sestavě posledních týdnů. Za čtyři žluté karty pykajícího tahouna týmu naskočil do zápasu uzdravený veterán David Homoláč a hned převzal od svého parťáka ze stoperské dvojice kapitánskou pásku. Záloha i útok nastoupily v tradičním složení.

Za vytrvalého deště nastoupily oba týmy do utkání velmi opatrně, avšak první velká gólová šance se zrodila velmi záhy. Již ve 2. minutě podklouznutí Kladrubského využil Jelínek, avšak s jeho slabou střelou si gólman Filipko bez problémů poradil. Hrací plocha stadionu vypadala dlouhé minuty velmi dobře, avšak při pohledu na provazy vody padající z oblohy asi nejeden z fanoušků upřímně politoval všechny aktéry utkání. První velká šance Dynama přišla v 16. minutě, kdy Táborský hlavou prodloužil míč na Černého, který z bezprostřední blízkosti napálil pouze nohy padajícího brankáře Kořínka. O pár vteřin později se do zakončení už už tlačil Táborský, k míči mu ale kousek chyběl a hlavou poslal míč vysoko nad. Za vytrvalého deště přestával hráče míč pomalu poslouchat a k vidění byli dlouhé herní pasáže bez vyložených šancí na obou stranách. Hosté se sice dostali k zahrávání dvou rohových kopů, ani jeden z nich ale nebezpečí pro gólmana Filipka nepřinesl. Domácí naopak pohrozili přímými kopy, avšak ani jim nebylo přáno a pozorná zlínská obrana pracovala na výbornou. Až v samém závěru poločase přišla další zajímavá šance. Hostující Ditrich se dostal ke střele z hranice vápna a tečovaný míč lízl horní konstrukci Filipkovy brány.

Do druhého poločasu sice vlétli Jihočeši jako velká voda, jenže do vedení se dostali hosté. V 52. minutě došlo před gólmanem Filipkem k velkému závaru a dorážející Ivo Zbožínek bez větších problémů otevřel skóre zápasu. Domácí ale obdržená branka do kolen nesrazila a již za dvě minuty mohl srovnat Plocek, jehož pěkná střela jen o decimetry minula spojnici břevna a tyče. V 56. minutě se k zahrávání přímého kopu z pětadvaceti metrů postavil Volešák, jenže na vysokou hostující zeď nevyzrál a ač se domácí fanoušci dožadovali pokutového kopu za ruku jednoho z obránců, kopal se pouze rohový kop. Jihočeši svůj tlak stále stupňovali a vyrovnání přišlo v 66. minutě, kdy se po závaru ve vápně nejlépe zorientoval Jaroslav Černý, jehož tečovaná střela skončila za zády překvapeného gólmana Kořínka. Domácí ale další branku přidat nedokázali a byli to právě hosté, kteří se začali dostávat do dobrých pozic. Již v 71. minutě se po kolmé přihrávce z hloubi pole ocitl sám před Filipkem střídající Činčala - trefil však pouze nohy vybíhajícího budějovického brankáře. V 80. minutě pak přišel rychlý brejk Zlína, po kterém napálil vracejícího se Kladrubského Kraus. Na druhé straně hřiště o dvě minuty později dobře pálil Černý, jenže tečovaný míč skončil těsně nad. Když nedošlo ke změně skóre ani po nedorozumění Plocka s Filipkem, rozdělily si oba týmy spravedlivě body za remízu 1:1.

Adamec Jiří (67.) 1 1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Jaroslav ČERNÝ - Během několika kol v dresu Dynama se rozehrál k fantastickým výkonům a díky svému skvělému fotbalovému myšlení a technickým finesám udivuje fanoušky na Střeleckém ostrově. I v zápase proti Tescomě Zlín odehrál výborné utkání a po levé straně hřiště táhl řadu výborných útočných akcí domácích. Svůj výborný výkon korunoval vyrovnávající brankou na 1:1. Sám mohl také dokonat obrat v zápase, jeho gólovou střelu ale šťastně odvrátil jeden z protihráčů na roh.
Tři nejlepší hráči zápasu: Černý, Táborský - Zbožínek

František Cipro (trenér Dynama): "Na kluky jako by dolehl náhlý zájem novinářů a televizních kamer, ale ani to neomlouvá, že vůbec neběhali. Až po poločase jsme začali hrát to, co jsme si řekli, kombinačně po zemi a po stranách. Myslel jsem, že zápas otočíme jako s Příbramí, ale nepovedlo se."

Petr Uličný (trenér Zlína): "Budějovice jsou překvapením letošního podzimu, a tak remízu z jejich hřiště samozřejmě bereme. V naší situaci, kdy máme mínus jedenáct bodů v tabulce pravdy, je každý bod ze hřiště soupeře velmi dobrý. Soupeř se po našem gólu dostal do obrovského tlaku. Vyprodukoval si velké množství standardních situací a po jedné taky udeřil. Potom nám Budějovice chvílemi nepůjčily míč, klobouk dolů před jejich tlakem."