Fotbalisté Dynama České Budějovice sice vstřelili po 444 minutách branku, ale v Liberci prohráli 1:3. Na branku Jakuba Hory dokázal Slovan odpovědět třemi zásahy a Jihočeši se ze severu Čech vrací s prázdnou.

Po opatrném vstupu do utkání měli víc ze hry domácí, ale první se prosadili Jihočeši. Po čtvrthodině vyslal na branku Kováře nenápadnou střelu Jakub Hora a míč překvapivě skončil až v síti. Liberečtí byli po úvodní brance jako opaření a nebyli schopni žádné kloudné akce. Využít toho mohl Rýdel, který po půlhodině obešel dva protihráče a zamířil jen těsně vedle pravé tyče.

Jenže prakticky záhy Slovan udeřil. Standartní situaci rozehrál Štajner na volného Ondřeje Kušníra, jenž z úhlu propálil Daňka. Liberec byl po vyrovnání na koni, ale obrana Dynama si bez větších problémů vždy dokázala poradit. Po první půli tak byl stav vyrovnaný.

Po změně stran zvýšili domácí svou aktivitu, ale na víc jak hlavičku Šurala se nezmohli. Na stadionu U Nisy se hrál fotbal, který nezvedal více jak tři tisícovky diváků ze sedadel. Liberečtí byli aktivnějším celkem, ale drželi míč daleko od branky. To se změnilo v 78. minutě, kdy přízemní Šuralův centr doputoval až k volnému Sergeji Rybalkovi, který ho neohroženě poslal do sítě.

Jihočeši museli po inkasované brance otevřít hru, ale Liberec vše bez problémů kontroloval. Navíc v závěru přidal další branku, která definitivně rozhodla. Jiří Fleišman předvedl trošku šťastnou individuální akci, po které prostřelil i brankáře Daňka. Dynamo tak nadále čeká na první jarní výhru, z Liberce odjíždí s porážkou 1:3.

Černý Jaroslav (76.)       1

Pavol Švantner (trenér Dynama): "Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání se silným kombinačním soupeře, jehož hlavní sílu jsme se snažili eliminovat, což se nám zpočátku dařilo. Čekali jsme, že soupeř vyvine tlak, ten jsme ale ustáli a dokonce vstřelili úvodní branku, ovšem tlak soupeře narůstal. Druhou půli jsme chtěli hrát náš poctivý trpělivý fotbal a eliminovat kombinační hru Liberce. To se nám dlouho dařilo a už to vypadalo, že si alespoň ten bod za remízu 1:1 odvezeme. Jenže v osudové 79. minutě vstřelil soupeř gól, který byl téměř totožný s tím, který jsme inkasovali se Spartou. V závěru jsme hru museli otevřít, čehož soupeř využil a přidal rozhodující třetí branku."

Jaroslav Šilhavý (trenér Liberce): "Soupeř sice bojuje o záchranu, ale předvedl dobrý organizovaný výkon. My jsme prospali začátek, navíc po vstřeleném gólu motivace Dynama stoupala a nás svazovala nervozita. Naštěstí se nám podařilo do konce poločasu vyrovnat a v druhém dějství jsme se už dostali do zápasu. Bylo to napínavé utkání na těžkém terénu, hra se přelévala a padlo také dost branek, což diváky muselo potěšit. Velmi mne těší, že jsme dokázali otočit nepříznivý výsledek, což ukazuje naši sílu."