První kolo MOL Cupu připravilo pro Dynamo nelehkou úlohu. Černobílí sice vedli po poločase 1:0 zásluhou Iva Táborského, divizní Motorlet ovšem dokázal vývoj utkání otočit. Čtyři minuty před koncem naštěstí pro Jihočechy srovnal Patrik Čavoš a utkání pokračovalo v prodloužení. V něm branka nepadla a rozhodnout musely pokutové kopy. Jediným, kdo neproměnil byl domácí Karbulka, takže Dynamo mohlo slavit postup do druhého kola.

K prvnímu soutěžnímu utkání vyslal trenér Horejš na trávník pražského Motorletu zřejmě nejsilnější jedenáctku, pouze v brance nahradil Zdeňka Křížka Kamil Hajdušek. K utkání neodcestoval Richard Kalod, na lavičce náhradníků zůstal Jakub Pešek. V domácích nechyběl Jiří Sodoma, střelec čtyř branek v úvodním kole MOL Cupu proti Novému Boru. Už ve třetí minutě zápasu se mohl favorit z jihu Čech dostat do vedení. Ve velké šanci se ocitl Ivo Táborský, jenže z velmi těsné blízkosti pouze trefil domácího brankáře. S dorážkou neuspěl ani Jindřich Kadula. Za další tři minuty se naopak mohli prosadit Pražané. Po chybě v obraně se řítil Sodoma sám na Hajduška, položil si ho, jenže zakončil velmi slabě, tím pádem mu míč na brankové čáře vykopl Michal Klesa.

Po čtvrt hodině hry měl další možnost Ivo Táborský, ale ani tentokrát neotevřel účet utkání. To se mu povedlo až v 21. minutě. Po ideálním pasu za obranu od kapitána Petra Benáta pohotově skóroval – 0:1. Na druhé straně to zkoušel sám kapitán Pyšek, střelou z hranice vápna Hajduška výrazněji nerozhodil. Navýšit hubený náskok mohl v závěru poločasu Roman Wermke, jenže v gólové situaci netrefil míč.

Do druhého poločasu udělali oba trenéři shodně jednu změnu. Brůžka nahradil Karbulka, v sestavě Jihočechů opustil trávník Michal Klesa a místo něj přišel Jakub Pešek. Už na začátku druhé půle si Motorlet vytvořil pár náznaků šancí na srovnání, radovat se Pražané mohli v 55. minutě. Na přesný centr si naskočil Jiří Ptáček a Kamil Hajdušek byl bez šance – 1:1. Obratu dosáhli Pražané v 77. minutě. Odražený balon napálil do sítě Sebastian Zdichynec a domácí poprvé v zápase vedli – 2:1. Motorletu vedení dlouho nevydrželo, na 2:2 srovnal Patrik Čavoš. Strhnout stav utkání na stranu Dynama mohl pokutovým kopem minutu před koncem Ivo Táborský, jenže Foferka jeho pokus chytil. Šlo se tak do prodloužení.

V prodloužení byli lepší fotbalisté Dynama, na brankové příležitosti si však museli počkat. Napravit svůj hřích z poslední minuty základní hrací doby mohl Ivo Táborský, po centru Jakuba Peška hlavičkoval nad. Další šance černobílí neproměnili, a tak musely rozhodnout penalty. Ze všech exekutorů neproměnil pouze domácí Karbulka, takže Dynamo postoupilo do druhého kola.