Již osmý zápas v řadě nenašli fotbalisté SK Dynamo České Budějovice mužstvo, které by je dokázalo porazit. V zápase 19. kola první ligy byla k tomu blízko pražská Sparta, která od 58. minuty vedla po trefách Štajnera a Kováče 2:0. Díky famóznímu výkonu domácích a díky brankám Vozábala a Kuliče se nakonec radovali domácí.

FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU

Oproti minulému zápasu v Brně nastoupil do velice náročného utkání se Spartou domácí ranař Miloslav Penner, který nahradil na stoperském postu distancovaného Davida Homoláče, již uzdravený defenzivní štít Jaroslav Chlebek nahradil Lukáše Adama, trenér Tobiáš chtěl do středové řady vnést potřebnou hráčskou zkušenost, ostatní změny v sestavě nenastaly.

V příznivém počasí nechtěli Pražané připustit ligovou senzaci, a tak se do soupeře z jihu Čech řádně pustili. Již ve 2. minutě našel hostující Karel Poborský v pokutovém území volného Rezka, ale naštěstí pro domácí vše zachraňoval v minutě dvanácté českobudějovický stoper David Horejš. Ve 4. minutě vysunul Vozábal precizním způsobem Davida Lafatu, ale celou akci zastavila píšťalka hlavního rozhodčího kvůli postavení mimo hru. O dvě minuty později se zmocnil balonu Vozábal, Marek Kulič poslal dopředu krásnou přihrávkou Plocka, který se řítil sám na brankáře, ale v rozhodující chvíli zaváhal a brankovou konstrukci přestřelil. V 8. minutě měli Letenští na svém kontě již třetí standardní situaci, ale Jihočeši sílícímu tlaku prozatím odolávali. Zejména Miloslav Penner udržoval v šestnáctce potřebný klid, pravou stranu prakticky vymazal, vynikajícím výkonem, jakým se prezentoval v zápase se Spartou, si řekl dost jasně o dres prvoligového týmu. Následně se v dobré palebné pozici ocitl David Lafata a svojí dělovkou z pětadvaceti metrů vystrašil hostujícího brankáře Blažka. O minutu později se chtěl Rezek prosmýknout kolem domácího obránce, z následného centru však míč orazítkoval břevno Kafkovy svatyně. Sparťané se z budějovického náporu vymanili a začínali již ovládat celé pole. Ve 22. minutě vyslal Zelenka výborný centr, na který si naběhl neúnavný Štajner, ale ve vyložené příležitosti netrefil prázdnou branku. Za pět minut se blýskl na Střeleckém ostrově domácí Kulič, dokázal obejít přes dva hráče, ale s jeho prudkým pokusem si Blažek bezpečně poradil. Ve 32. minutě poprvé na branku Dynama vystřelili Pražané, avšak záložník Kováč nechal českobudějovického Kafku vyniknout. Ve 37. minutě byla k vidění pěkná kombinace v podání černobílých fotbalistů - Chlebek vybojoval balon, agilní Vozábal, na němž bylo patrné, že hraje s obrovskou chutí, vyprodukoval výtečný pas na kanonýra Lafatu, ale ze dvaceti metrů pálil vedle levé tyče Blažkovy brány. O chvíli později napřáhl ze sedmnácti metrů agresivně hrající Ivan Dvořák, ale tečovanou střelu zblokoval se štěstím sparťanský gólman. Ve 44. minutě ale přišel krutý trest - domácí Leština nechal odcentrovat Poborského, na jehož pas si ideálně naskočil Štajner a chybující brankář Jakub Kafka, jenž zůstal stát jako přikovaný na brankové čáře, míč vyrazil jen do pravé části své svatyně - 0:1. České Budějovice měly k dispozici v závěru prvního poločasu ještě zajímavé standardní situace, které však nevedly ke zdárnému zakončení první půle. Často chybující sudí Šedivý tak ukončil první poločas.

V 50. minutě obdržel Kulič přihrávku od Dvořáka, rychlonohý expres se již řítil sám na brankáře Blažka, ale pomezní odmával nepochopitelný ofsajd. Přihrávka byla totiž tečována jedním z letenských obránců, pomezní asistent za ono chybné gesto sklidil řadu nevole z jihočeského publika. V 53. minutě se zjevil po rohovém kopu ve vyložené šanci pražský Pergl, jeho pokus se ale nevešel mezi tři tyče Kafkovy brány. O šest minut poté zasadili fotbalisté z hlavního města druhý řez - defenzivní Kováč, jenž se tamějšímu publiku do té doby neukázal v dobrém světle, vymetl z pětadvaceti metrů růžek českobudějovické klece - 0:2. Jihočeské obecenstvo se začalo třásti strachem před debaklem, ale stále povzbuzovalo černobílé hráče. Odměna byla vyslyšena v 65. minutě - nedorozumění v záložní řadě využil Marek Kulič, přesprintoval Hübschmana, následně přiťukl Vozábalovi a ten poněkud nepovedenou trefou snížil - 1:2. Budějovice rázem ožily a za čtyři minuty se do nebezpečné šance řitil výborný Kulič, narazil Plockovi, který šikovně odcentroval, číhající Lafata se ale k míči nedostal. V 77. minutě byla k zhlédnutí pohledná akce po ose Štajner - Rezek - Zelenka, posledně jmenovaný vystřelil a na Střeleckém ostrově zazvonila pravá tyč domácí brány. Jihočeští fanoušci, zralí na ručník, se ale přece jenom vyrovnání dočkali - v 88. minutě vybojoval míč Matoušek, vyzval ke sprintu střídajícího Grubera, v pokutovém území našel osamoceného Marka Kuliče, který již měl snadnou úlohu a doklepl míč do prázdné brány - 2:2. V té chvíli stadion vytryskl převelikým nadšením a domácího hrdinu Marka Kuliče ocenil fantastickým potleskem. Ke konci dramatického střetnutí panovala na Střeleckém ostrově famózní atmosféra, která tu již dlouhá léta nebyla ke slyšení. V 90. minutě se objevil před Kafkou hostující Poledica, ale jeho sražená rána za zády budějovického brankáře neskončila. Sudí Šedivý následně pískl konec celého zápasu a spokojení diváci vzdávali hráčům zasloužený hold ještě dlouhé minuty. Takové enormní nasazení, jaké předvedli domácí fotbalisté, zaslouží nejvyšší absolutorium.

Statistiky zápasu

JMÉNOSTŘELY NA BRANKUSTŘELY MIMOFAULYROHYOFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohouStřela hlavou Střela pravou nohouStřela levou nohou Střela hlavouFauloval FaulovánZleva Zprava