Obdivuhodnou řadu zápasů Dynama ČB bez porážky, která po remíze se Spartou Praha čítala již osm zápasů, zastavil až účastník poháru UEFA - tým ze severu Čech – FK Teplice. V průměrném ligovém zápase viděli fanoušci na stadionu Na Stínadlech dvě branky, které rozhodly o výhře domácího mužstva 2:0. V následujícím zápase bude Jihočechům chybět obránce Vladimír Pončák, který tři minuty před koncem uviděl červenou kartu.
V zápase v Teplicích se již objevil v základní sestavě stoper David Homoláč, ale neoperoval na stoperském postu s kolegou Davidem Horejšem, nýbrž do základní jedenáctky se probojoval Miloslav Penner. David Horejš měl totiž na konci týdne problémy s plícemi, takže ve středu obrany byla k vidění na Stínadlech dvojice Homoláč-Penner. Po minulém utkání se Spartou si přivodil Martin Leština výron, na levý kraj obrany tak zaskočil po dlouhé odmlce uzdravený Vladimír Čáp. Žádné jiné změny se na soupisce černobílého mužstva nekonaly.

Tepličtí nevyhráli devět utkání v řadě, hosté zase nepoznali hořkost porážky v posledních osmi zápasech. Větší hlad po brankové příležitosti byl na začátku střetnutí zaznamenán u domácího družstva. V 7. minutě se do parádní šance prosmýkl žlutomodrý útočník Jiří Mašek, ale ve výhodné pozici mu sebral z kopačky míč Miloslav Penner. Do ojedinělého náznaku šance se dostal kanonýr David Lafata - v 11. minutě si balon potáhl pravý obránce Pončák, vyslal svůj povedený centr, ale Lafata skluzem nestačil balon dobře usměrnit. Ve 13. minutě se již do sprintu pouštěl rychlonohý Dušan Tesařík, ale v dobré pozici mu však balon utekl. Do 18. minuty domácí hráči zahrávali už pátý rohový kop, jenže černobílá obranná hráz Jihočechů stála na pevných základech. Ve 21. minutě se opět agilní Tesařík proklestil k šestnáctce hostujícího mančaftu, ale s jeho pokusem si Kafka pohotově věděl rady. Hra se do té doby odehrávala na polovině českobudějovického týmu, Tepličtí se od první minuty do svého soupeře hladově zakousli, byli více aktivnější nežli Dynamo České Budějovice a také aktivita ve 26. minutě přinesla první ovoce - Doležal dělovou ránou vystrašil hostujcího brankáře, ale jeho pokus jen zasvištěl kolem pravého růžku Kafkovy svatyně. Kafka se musel poté natahovat opět po střele Doležala a také dalekonosné ráně Pavla Krmaše. Ve 28. minutě mohli Budějovičtí tvrdě udeřit - Lafata nádherně poslal do samostatného úniku Jaromíra Plocka, ten si ale balon ukopl příliš dopředu a domácí gólman tak stačil nebezpečnou hrozbu odvrátit. Ve 40. minutě zakombinovala dvojice Vozábal-Čáp, ale Čáp nakonec pozorného Poštulku nezaskočil. Hlavní sudí Čuřín následně odpískal konec prvního poločasu, ve kterém byli jednoznačně aktivnější tepličtí fotbalisté, ale jihočeská obrana fungovala spolehlivě. Největší šanci první půle, paradoxně jihočeské družiny, spálil Plocek, takže se diváci po první půli vstřelené branky nedočkali.

Ve druhém poločase předvedená hra z první půle pokračovala podle stejného scénáře. Domácí měli balon ve svém držení, Českobudějovičtí se soustředili zejména na zadní vrátka. V 62. minutě však přišel první řez v podání teplické sestavy - velice agilní Tesařík našel volného Verbíře, který z osmnácti metrů technicky vypálil, jeho ránu ještě tečoval záložník Dvořák a míč se nakonec snesl do levého rohu Kafkovy brány - 1:0. Tepličtí se okamžitě stáhli a věnovali se převážně bránění a rychlým kontrům. Dynamo se snažilo hru otevřít a začalo hrát útočný fotbal. Nejprve vyzkoušel Poštulku Plocek a poté se vložil do střely Marka Kuliče. V 67. minutě rozehrával rohový kop špílmachr Martin Vozábal, našel hlavu Lafaty, ale černobílý ostrostřelec přestřelil branku. O minutu později se v podobné situaci objevil znovu David Lafata, ale ani s reparátem nenaložil nejpřesněji. V 76. minutě dobře zakombinovali Adam s Plockem, míč obdržel ve výborné pozici střídající Gruber, ale v poslední chvíli ho zapomněl za sebou. O minutu poté se připomněli i domácí fotbalisté, kdy se k dalekonosnému pokusu odhodlal Mašek, jeho střela však brankáře Kafku nemohla zvláště ohrozit. V 86. minutě se dopustil nečistého zákroku v pokutovém území hostující Pončák, jenž stáhl nehlídaného Krmaše. Prohlédl si druhou žlutou kartu a byl poslán hlavním rozhodčím pod sprchy. Sudí Čuřín nařídil pokutový kop a v 87. minutě ho s přehledem proměnil Pavel Verbíř - 2:0. Do konce zápasu si Tepličtí dvoubrankový náskok bezpečně pohlídali a po devíti zápasech si opět připsali tři body, Budějovičtí naopak podlehli soupeři po osmi kolech.

František Straka: Je to pro nás moc důležité vítězství. Vydřeli jsme ho díky obrovské vůli. Pro naši psychiku je skvělé, že jsme tu zatracenou sérii konečně zlomili.Stejně jako proti Celtiku i dnes pro nás byl základ hrát vzadu na nulu a z toho musíme vycházet i dál. V tuto chvíli ale ještě nevím, jestli jsme konečně z té krize definitivně venku

Pavel Tobiáš: Chyběli nám důležití obránci Horejš s Leštinou, ale nechci tím naši porážku omlouvat. Pro Teplice to byl velmi důležitý zápas, to bylo vidět na míle daleko. Jejich výhra je zasloužená, hlavně v prvním poločase bylo vidět, že chtějí uspět víc než my.