Drtivou porážku 0:4 s prvoligovým konkurentem z Kladna si zapíší fotbalisté českobudějovického Dynama do kolonky přípravných zápasů. Po remíze s vídeňskou Austrií dal trenér Cipro šanci převážně novým tvářím a ty se utkáním doslova protrápily. Více než váznoucí souhra a individuální chyby připravovaly dobré pozice pro Středočechy a ti toho dokázali dokonale využít. I za pomoci větru sázeli z dálky za záda nešťastného Kučery jeden míč za druhým. Naopak Jihočeši předvedli jen několik příležitostí se zbrklým zakončením. Další příležitost přesvědčit o svých kvalitách dostane tým během víkendového turnaje v Nové Včelnici.
Druhou šanci dostali fotbalisté, kteří se perou o prvoligový dres Dynama, ve středečním přípravném utkání proti Kladnu. Nad krásným trávníkem v Sedleci se proháněl silný vítr, který komplikoval již tak kostrbatou souhru nově poskládaných týmů.

Mnohem lépe se s podmínkami vyrovnali Středočeši a již v 11. minutě za vydatné pomoci větru poslal Hamouz ze standardní situace z pravé strany plachtící balón za překvapeného Kučeru. Podobně se mohl gólově zapsat na druhé straně Peroutka, jenže jeho centr sklouzl po břevně za branku. Dynamo, které bylo poskládáno z téměř výhradně nových tváří, zkoušelo tvořit hru převážně přes Brazilce Caciqueho a napravo hrajícího Jendruščáka, všechny nadějně rozjeté akce ale končily finální nepřesností, či na spolehlivých zadácích Kladna. Zaváhání v českobudějovické obraně přineslo v 18. minutě druhou branku hostujícího týmu a opět to byl Hamouz, jenž povedenou ranou rozvlnil síť za Kučerovými zády podruhé. Jihočechům se nedařilo dostávat do zakončení, výjimkou byla střela Caciqueho mimo tyče Pavlíkovy brány.

Do druhé půle trenér Cipro oživil hru střídáním v záloze i útoku, pouze obranná čtveřice zůstala nezměněna. Navrátilec Vozábal, jako by chtěl sám změnit osud zápasu, vtrhl na hřiště stejnou razancí, jakou vítr ohýbal kolem hřiště stojící stromy a během několika minut si vypracoval tři dobré šance. Ani on ale nedokázal míč zkrotit podle svých představ. To na druhé straně z hranice pokutového území chytře vystřelil Killar, míč se v houštině těl stal pro Kučeru neviditelný, a tak nová akvizice mezi tyčemi opět lapala naprázdno. Za dalších deset minut se opřel do balonu Cigánek a Kladenští si tak připsali čtvrtou gólovou trefu z dálky. Dát výsledku přijatelnější podobu se pokoušel aktivní Stráský, jenže tváří v tvář Pavlíkovi se u něj projevila nezkušenost a mladý útočník při zakončení selhal.

Druhé přípravné utkání mnoho pozitiv nenabídlo, napravit reputaci si budou moci Jihočeši napravit na víkendovém turnaji v Nové Včelnici.