Ve vyrovnaném jihočeském derby se nakonec z postupu do čtvrtého kola poháru ČMFS radovali fotbalisté Dynama České Budějovice, kteří díky brance Michala Schöna z 90. minuty zvítězili v Prachaticích 2:1. Úvod zápasu ale svěřencům Františka Cipra příliš nevyšel. Již v 9. minutě otevřel skóre zápasu Hanzlík, který po akci Myšáka dorážel míč do odkryté branky. Hned za čtyři minuty ale fotbalisté Dynama odpověděli, když se šťastně trefil Němec. Rozhodnutí zápasu přišlo až v samém závěru, kdy Dynamo do čtvrtého kola poháru nasměroval střídající mladík Schön. Soupeřem Jihočechů budou fotbalisté Kunovic, kteří doma dokázali porazit prvoligový Zlín.

Trenér František Cipro postavil do pohárového zápasu proti Tatranu Prachatice sestavu, která se jen velmi málo podobala té, která nastoupila o víkendu na Spartě. Do zápasu nenastoupili Homoláč, Skála, Plocek, Vozábal, Belej, Svoboda a ani Gruber. V základní sestavě týmu bylo největším překvapením zařazení záložníka Jiřího Hrbáče, který se v dresu A-týmu představil letos vůbec poprvé. Z méně stavěných hráčů si zahrál také Michal Mácha, poprvé se v základu také představil útočník Václav Mrkvička.

V úvodu utkání se obě mužstva spíše oťukávala a nezdálo se, že by se nějak rychle mělo měnit skóre. Fotbalisté Dynama sice zahrávali v krátké době dva rohové kopy, ani jeden ale Minára v prachatické brance neohrozil. V úvodní pětiminutovce vyslaly nesmělý pokus na Belice i Prachatice, budějovický gólman ale zasahovat nemusel. První branka zápasu ale nakonec přišla poměrně brzy - v 9. minutě nadvakrát nedokázal Myšák překonat Belice a zaúřadovat tak musel Zdeněk Hanzlík, který se s brankářem Dynama věděl rady - 1:0. Z vedení se ale domácí neradovali příliš dlouho. Hned za čtyři minuty vsítil šťastnou branku Dynama Josef Němec, který při prvním pokusu nastřelil pouze míč do obránce Koršaly, od kterého se odrazil zpět ke zkušenému záložníkovi Dynama a ten se napodruhé již nemýlil... Ve 23. minutě zahodil svojí první velkou šanci v zápase Ivo Táborský, který sice dobře vystihl zpětnou přihrávku Hájovského, avšak sám před Minárem promeškal vhodný okamžik k zakončení. O tři minuty později se do velmi dobré příležitosti dostal také v Prachaticích hostující Luboš Myšák, po centru Rožbouda ale nedokázal přesně zakončit. Ve 33. minutě se opět štěstí odvrátilo od Táborského, který po rohovém kopu nastřelil pouze břevno Minárovy branky. V závěrečných minutách to z dálky zkoušeli hostující Adam a domácí Knietel, ani jeden z nich se ale mezi tři tyče netrefil.

Úvodní minuty druhého poločasu žádný velký vzruch ani před jednou brankou nepřinesly. Až v 64. minutě o sobě dali vědět domácí, když si na povedenou Toncarovu přihrávku naběhl Hanzlík, avšak druhá branka v utkání mu asi nebyla přána a střelou z úhlu trefil pouze připraveného Belice. Další obrovskou šanci zahodil v 66. minutě Táborský, který byl sice před Minárem zcela sám, přesto se ale k zakončení vůbec nedostal. V 70. minutě trenér Cipro poslal na hřiště mladíka Schöna a to se později ukázalo jako výborný tah. V 72. minutě ještě zakončoval z deseti metrů Hanzlík, jeho střela ale přeletěla Belice i celou branku. S blížícím se koncem zápasu se oba týmy zaměřily spíše na obrannou činnost a nechtěly inkasovat. V samém závěru zápasu se ale štěstí přiklonilo na stranu Dynama. Střídající Michal Schön předvedl akci hodnou brazilského útočníka, když se dokázal prokličkovat přes tři protihráče a sám před Minárem se nemýlil a povedenou střelou nasměroval Dynamo do čtvrtého kola poháru.

Soupeřem Dynama budou Kunovice, které na domácím stadionu díky brankám Faldyna a Švacha porazily Zlín 2:1.