V prvním přípravném zápase na jarní část sezony prohráli fotbalisté Dynama České Budějovice s Hradcem Králové 0:2. Trenér Pavel Tobiáš vzal na pražský Vyšehrad převážně mladé hráče, kteří se nedokázali popasovat s rozehranějšími Východočechy. Zápas s minimem šancí rozhodly branky Kaufmana a Zinkeho, kteří dokázali potrestat zaváhání v budějovické obraně. Aktualizováno o fotogalerii.

Trenér Pavel Tobiáš nechal v zápase s Hradcem Králové odpočívat ty zkušenější hráče kádru a na Vyšehrad sebou vzal především mladé fotbalisty, které bojují o možnost pravidelně nastupovat v dresu prvního mužstva. V průběhu zápasu se na hřišti objevily všechny nové tváře - k vidění byl obránce Martin Uvíra, záložníci Bakala s Nitrianským a v útoku odehrál druhou půli také Adam Klavík. Mimo to nastoupili i hráči B-týmu Rakovan a Bambule. Mírným překvapením pak byl pohled na soupisku Hradce Králové, kde nastoupili z Dynama testovaní Michal Mácha a Michal Skopalík.

Jihočeši vstoupili do zápasu trochu ustrašeným dojmem a rychle se dostali pod mírný tlak hostujícího celku. Až po vyburcování trenérem Tobiášem hráči Dynama přidali a k vidění byl vyrovnaný fotbal. Za velkého mrazu oba celky ale těžko kombinovali a techničtějším týmem byl stále Hradec, na kterém bylo patrné, že nehraje první přípravný zápas. S několika nebezpečnými centry do pokutového území si brankář Kučera ve spolupráci se zkušenou stoperskou dvojicí poradil a první náznak šance si tak vytvořili v 15. minutě Jihočeši, když Svátkova tečovaná střela zamířila do zámezí. V následujících minutách kopalo Dynamo tři rohové kopy, ani jeden z nich ale vážnější nebezpečí před Lindrem nepřinesl. V dalších minutách se hrál neurovnaný fotbal a míč se pohyboval nejčastěji v okolí půlící čáry. Po půl hodině hry došlo k první změně skóre. Po úniku Slámy se míč dostal na hranici vápna k Jiřímu Kaufmanovi, který šťastně obelstil Leštinu i Kučeru a ranou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre zápasu. Inkasovaná branka přinutila fotbalisty Dynama ke zvýšení aktivity, avšak útočníci Svátek se Stráským se k míči dostávali jen velmi sporadicky a do konce poločasu byl k vidění opět spíše boj ve středu pole.

O poločasové přestávce trenér Tobiáš částečně prostřídal sestavu a Jihočeši začali být aktivnější než fotbalisté Hradce. Především pravá strana hřiště posílená o záložníka Hudsona a útočníka Klavíka se ve druhé pětačtyřicetiminutovce dostala do pohybu a hráči Dynama si začali vytvářet zajímavé šance. Hned ve 49. minutě srovnat Martin Jasanský, který si až na hranici malého vápna naběhl na odražený balon, v poslední chvíli mu ale pod nohy skočil jeden z obránců a balon doputoval do zámezí. Další zajímavá kombinace Hudsona s Klavíkem znamenala centr druhého jmenovaného do pokutového území, kde mohl z dobré pozice hlavičkovat opět Jasanský, míč mu ale vůbec nesedl a z šance nic nebylo. V 55. minutě pak Žižka poslal tvrdou ránu z přímého kopu přímo do náruče hradeckého gólmana a další šanci pak o tři minuty později promarnil po centru Jasanského Plichta, který se nedokázal probít přes obranu Hradeckých. Po nevyužitých šancích přišel trest v podobě druhé branky Východočechů. Po nenápadné akci napřáhl uvnitř pokutového území Daniel Zinke, jehož slabá, ale dobře umístěná střela překvapila brankáře Křížka - 0:2. Dvacet minut před koncem pak střelou ze střední vzdálenosti vyprášil rukavice Křížka střídající Dvořák a oba týmy pak už začaly vzhlížet konec zápasu. Ve zbytku utkání se totiž hrálo opět ve středu pole a ani jedno z mužstev si již zajímavější akci nevytvořilo.

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Chtěli jsme využít tohoto úvodního zápasu celé přípravy, abychom vyzkoušeli naše mladé hráče. První poločas byl špatný a ukázalo se, že někteří hráči mají po těžké kondiční přípravě těžké nohy. Ve druhém poločase oživili hru hráči z béčka a celkově byl náš výkon živější."