Sedmibrankovou podívanou přineslo sobotní televizní utkání Dynama s Olomoucí. Sigma si dokázala už v prvním poločase vytvořit dvoubrankový náskok, když se trefil Chorý a Petr. Za Dynamo snížil na začátku půle kapitán Benát, jenže Hanáci odpověděli dvěma slepenými góly. Na konečných 2:5 upravili Táborský a Buchvaldek. V dalším kole jede Dynamo do Frýdku - Místku.

Již v první minutě utkání si Dynamo vypracovalo možnost rohového kopu. Nadýchaný balon od Petra Benáta ale skončil v rukavicích Buchty. O minutu později se uprostřed hřiště nepříjemně střetl Adrián Čermák s Martinem Chorým. Po souboji to ještě chvíli domácí středopolař zkusil, ale už v osmé minutě ho musel střídat Jan Hála. Aktivnější byla v úvodních minutách Sigma. Po zpětném míči střílel dobře za vápnem záložník Houska, jenže trefil pouze před brankou stojícího spoluhráče Chorého.

Ve větší šanci se ocitl Jakub Petr. Po sklepnutí od vysokého hrota Chorého pálil těsně vedle pravé tyče Křížkovy branky. Po necelé půl hodině hry podržel Zdeněk Křížek svůj tým. Centr z pravé strany propadl až ke střelci Jakubu Plškovi, kterého z bezprostřední blízkosti vychytal domácí brankář. Nucené střídání musel provést i hostující trenér, když aktivní Sladký nemohl pokračovat a musel ho nahradit Manzia. Úvodní branky zápasu se dočkali Olomoučtí v 34. minutě. Nedůsledná obrana Dynama nechala střílet Tomáše Chorého, který přesnou střelou k tyči pokořil budějovického gólmana – 0:1. Druhou branku přidal těsně před koncem poločasu Jakub Petr, když se trefil krásnou střelou z dálky – 0:2.

Skvělý vstup do druhé půle mělo domácí Dynamo. Ihned po úvodním výkopu se míč dostal od Iva Táborského k Jiřímu Fundovi. Levý bek Jihočechů dobrou zpětnou přihrávkou našel Petra Benáta, který zkušeně překonal Buchtu – 1:2. Olomouc ovšem inkasovaná branka paradoxně nakopla. Do vápna se vřítil Šimon Falta a Jiří Kladrubský zatáhl za záchrannou brzdu. Nařízenou penaltu pohodově proměnil nejlepší kanonýr druhé nejvyšší soutěže Jakub Plšek - 1:3. Za minutu přidala Sigma čtvrtou branku. Bidje Manzia se uvolnil ve vápně a střelou mezi nohy pokořil Křížka – 1:4.

Snížit mohl Ivo Táborský. Unikl obraně soupeře, udělal kličku brankáři, který ho následně poslal k zemi. Sudí nařídil pokutový kop, který faulovaný hráč nekopl dobře a Buchtu míč vyrazil. Útočník Dynama se trefil až po hodině hry. Centr Jiřího Fundy Ivo Táborský šikovně usměrnil za Buchtova záda – 2:4. I tentokrát přišla bleskurychlá odpověď z kopaček Hanáků. Přetažený centr vrátil Plšek přímo na nohu Buchvaldka, který trefil odkrytou branku – 2:5. Další branku už utkání nenabídlo, Jihočeši podlehli Olomouci vysoko 2:5.

David Horejš (trenér Dynama): „Prvních třicet minut jsme nehráli vůbec špatně, měli jsme i šance. Ale dělali jsme pak směrem dozadu naivní chyby, které tým jako Olomouc potrestá. Dostali jsme branku do šatny, které dle našeho názoru neměla platit. Na začátku druhé půle jsme sice snížili, ale Olomouc vždy dokázala rychle odpovědět. Nechápu, jak jsme dnes hráli dozadu. Byly to hrozné chyby jednotlivců. Tak hrát nejde, obzvlášť proti týmům jako je Olomouc. Soupeř zvítězil zaslouženě.“

Václav Jílek (trenér Olomouce): „Je to pro nás hodně cenné vítězství. Po brance na 2:0 v závěru prvního poločasu to vypadalo, že bychom ke třem bodům mohli dokráčet v klidu. Ale na začátku druhé půle soupeř snížil a sami jsme si utkání zkomplikovali. Klíčové pro celý zápas bylo, že jsme dokázali na branky domácích vždy rychle odpovědět. Dát pět branek v Českých Budějovicích je nadstandardní počin, nicméně máme pořád na čem pracovat. Před utkáním jsem věřil, že by nám hra Dynama mohla sedět.“