Patrik Švantner zařídil juniorce výhru nad Jihlavou

20.11.2016, Filip Kortus
 

Patrik Švantner zařídil juniorce výhru nad JihlavouV posledním domácím podzimním utkání uspěla juniorka doma s Jihlavou. O třech bodech rozhodli domácí fotbalisté až v posledních deseti minutách, kdy se dvakrát prosadil Patrik Švantner. Zejména druhá, vítězná branka z přímého kopu stála za to. V dalším kole jede juniorka na Duklu.

 
 
 
14, neděle 20.11.2016, 11:00, SCM Složiště, (0 diváků)
SK Dynamo
SK Dynamo
Rotbauer – Hric, Křiváček (90. Blažek), Tomášek, Vaněk, Řezáč, Bálek, Švantner, Hála (46. Smetana), Frnoch, Krejčí (58. Škoda).
2
 
Jihlava
Jihlava
Kotnour – Záviška (83. Fikar), Šerý, Sargsyan, Vedral, Beseda, Kolčava, Svoboda (73. Lorenc), Fiala (88. Dujmovič), Vitásek, Pěnkava
1
 
Poločas: 0:1 , Branky: 80. Švantner, 88. Švantner – 42. Svoboda, ŽK: Frnoch, Škoda - Záviška, Pěnkava, ČK: 90. Pěnkava (JIH), Rozhodčí: Váňa – Vodrážka, Pospíšil.
 

Komentář

V brance Dynama dostal přednost Nicolas Rotbauer a po celé utkání si vedl dobře. Už úvod utkání ukazoval, že se bude hrát ofenzivní zápas se šancemi na obou stranách. První náznaky šancí měli Jihlavští, ale z prvních dvou rohových kopů nevytěžili zhola nic. Jihočeši se v šesté minutě dostávali do slibného brejku, jenomže ten rázně uťal Jan Záviška a inkasoval od sudího Váni žlutou kartu. Územní převahu měli hosté z Vysočiny, ale k vážnějšímu ohrožení Rotbauerovy branky přišlo až po půl hodině hry. Z volného přímého kopu soupeř přestřelil. Úvodní branku viděli diváci tři minuty před koncem poločasu. Po rychlém rozehrání autového vhazování se trefil Pavel Svoboda - 0:1.

Druhý poločas začalo aktivněji Dynamo a bylo znát, že si jde za vyrovnáním. Velmi dlouho dobývalo jihlavskou pevnost, obrana hostů pracovala velmi dobře. Po hodině hry měli Jihočeši možnost přímého kopu a střílený centr skončil v rukavicích Kotnoura. Vyrovnávací branka přišla až deset minut před koncem. Po pravé straně utekl Patrik Švantner a zakončil přesně – 1:1. Strhující závěr utkání nakonec přinesl domácím tři body. Z přímého kopu se krásně trefil znovu Patrik Švantner a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto – 2:1. V závěru ještě dostal druhou žlutou hostující Pěnkava.

 
 
 
 
 
© 2003-2017 SK Dynamo České Budějovice, a. s. & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS  |   Google+