Poslední zápas před startem jarní části sezony zvládli fotbalisté Dynama výborně. V domácím zápase na Střeleckém ostrově nadšeným výkonem přehráli Mladou Boleslav a vyhráli zaslouženě 3:0, když se střelecky prosadili Otepka (z penalty), Černák a Ondrášek.

Trenér Dynama Jaroslav Šilhavý poslal do zápasu s Mladou Boleslaví sestavu, která se asi výrazně podobala té, ve které Jihočeši nastoupí k prvnímu zápasu jarní části sezony proti Teplicím. Fanoušci měli možnost na Střeleckém ostrově poprvé spatřit nové hráče klubu, Lovre Vulina a Grigorije Čirkina.

Mírně aktivněji vstoupili do zápasu hostující fotbalisté. Ti sice dokázali kombinovat ve středu hřiště, avšak na dostřel Kučerovy brány se dostávali jen velmi sporadicky. První střelecký pokus směřující mezi tři tyče si na své konto připsal Kulič, budějovický gólman proti jeho střele z velkého úhlu ale v pohodě zakročil. Za Dynamo odpověděl na pravém kraji zálohy hrající Nitrianský, bez přípravy ale zamířil do boční sítě. Na konci první čtvrthodiny přišel první gólový moment zápasu - Čirkin dlouhým pasem našel naběhnutého Pecku, ten se snažil lehkým obloučkem přehodit brankáře Millera, který ho při zákroku zasáhl uvnitř pokutového území a pískala se penalta. Úspěšným exekutorem pokutového kopu byl Rudolf Otepka, který poslal míč přesně do horního rohu - 1:0.

V dalším průběhu prvního poločasu se hrál sice zajímavý fotbal, avšak do žádné vyložené šance se ani jedno z mužstev nedostalo. Druhá pětačtyřicetiminutovka byla ale úplně jiná. Hned od úvodních vteřin se hrálo ve vysokém tempu a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 47. minutě zamířil z dobré palebné pozice těsně mimo Stráský a o minutu později se připomněli také hosté, kdy nejprve musel Procházkovu hlavičku likvidovat Kučera a následně budějovickému brankáři pomohla tyč po střele Marka Kuliče.

Druhý gól zápasu padl po hodině hry, kdy po faulu Rolka na Ondráška kopali Jihočeši přímý kop z hranice velkého vápna a Peter Černák přesně mířenou přízemní střelou zvýšil na 2:0. Chvilku po gólu Černáka se Jihočeši prosadili potřetí, když Hudson výborně vybojoval míč, zpětnou přihrávkou po zemi našel rozběhnutého Zdeňka Ondráška, který zamířil do stejných míst jako Černák při druhém gólu. Po gólu na 3:0 fotbalisté Boleslavi chtěli otevřít hru, což byla voda na mlýn pro rozjeté fotbalisty Dynama.

Hned v 64. minutě se do brejku dostal Nitrianský. Míč se mu sice na pár okamžiků připletl pod nohy, čehož málem využil vybíhající Miller. Mladý budějovický záložník ale chytře přihrál zpět na nabíhajícího Vulina, který střílel z pětadvaceti metrů do prázdné brány. Oblouček přes Millera mu sice vyšel parádně, míč ale zastavila tyč! I v dalším průběhu hry to byli hlavně domácí, kteří vládli hrací ploše na Střeleckém ostrově. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého předvedli řadu parádních akcí a tři stovky promrzlých diváků si určitě přišli na své.

Festival velkých šancí přišel v poslední desetiminutovce. Nejprve v 81. minutě trefil střídající František Němec další tyč, poté se tentýž hráč dostal k další gólové střele, kterou ale bravurním zákrokem zneškodnil Miroslav Miller. Když se v samém závěru po další pohledné narážečce netrefil ani Tomáš Stráský, skončilo utkání vítězstvím Dynama vysoko 3:0.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Vítězství nad Mladou Boleslaví nechceme nijak přeceňovat, ale samozřejmě skalp takového soupeře a vítězství 3:0 je určitě potěšitelné. Po gólu na 2:0 bylo sice patrné, že to Boleslav hodně otevřela a následně pak působila odevzdaným dojmem. Dnešní výhra nám přesto ale určitě přidá spoustu energie na ta následující ligová utkání. "