Fotbalisté Dynama České Budějovice se generálky na první ligu zhostili na výbornou. V utkání s rezervním týmem pražské Sparty Jihočeši předvedli řadu pohledných fotbalových akcí a po zásluze zvítězili 2:0, když se o góly postaral Jan Svátek a Michal Šmíd. Týden před začátkem ligy prokázali svěřenci kouče Kmocha dobrou formu.

Oba týmy začaly velmi opatrně. Tempo hry sice udávali Jihočeši, avšak šanci si v úvodní desetiminutovce prakticky nevypracovali. Přesně na konci 10. minuty se v první velmi dobré pozici pro zakončení ocitl Riegel, křížnou ránu bez přípravy ale poslal metr mimo. O čtyři minuty později se Dynamo dostalo do vedení - Kovařík poslal do vápna nadýchaný centr, Sedláček pustil míč nabíhajícímu Janu Svátkovi, který bez problémů otevřel skóre zápasu. V následujících minutách hráčům Dynama narostla křídla a předváděli jednu pohlednou akci za druhou. Hned v 15. minutě poslal Mezlík centr do vápna, tam míč mezi nohama pustil Svátek na Sedláčeka, který tentokrát nezamířil přesně. O pár minut později pálil bez přípravy Mezlík, Svátek zkoušel před brankářem míč tečovat, avšak balon poslal mimo. V 19. minutě byl Svátek dokonce zcela sám před brankářem, jenže ve výborné pozici nechal pouze vyniknout letenského mladíka v bráně. V následných minutách tempo hry trochu polevilo, aktivnější byli ale stále svěřenci Jana Kmocha. Ve 30. minutě kopal roh Jan Kovařík a v pádu zakončující Horejš jen těsně minul. Ve 37. minutě předvedla útočná dvojice Dynama další zajímavou spolupráci, po Svátkově přiťuknutí pálil Sedláček ostrou ranou těsně nad. V závěru poločasu se ke střele ze střední pozice odhodlal Mezlík, trefil ale pouze připraveného gólmana Letenských.

Do druhého poločasu kouč Kmoch ze sestavou řádně zamíchal, což se v prvních minutách na hře týmu projevilo. Pak se ale především na pravé straně hodně osmělil Fernando Hudson, jehož úprky a následné centr dělaly obraně Sparty velké problémy. V 50. minutě právě Hudson poslal do vápna skvělý centr a v šestnáctce pražských mladíků bylo velmi rušno. Po hodině hry vyslal směrem ke Křížkovi povedenou ránu Marek Jungr, míč ale o půl metru minul spojnici tyče a břevna. Jihočeši ale dále diktovali tempo hry a především po křídlech zakládali parádní akce. V 67. minutě zvýšil na 2:0 Michal Šmíd, který hlavou proměnil rohový kop Jasanského. V následujících minutách hrálo Dynamo především po pravé straně a dobře hrající Brazilec Hudson sklidil několikrát potlesk na otevřené scéně. Jeho vrcholným dílem pak byla akce z 85. minuty, kdy s úsměvem na rtech obelstil dva protihráče najednou (tomu druhému nasadil pověstné jesle), třetího obránce si lehkou kličkou obhodil a zcela osamocený následně centroval do vápna. Tam našel ideálně nabíhajícího Ondráška, který ale efektivně nezakončil. I ve zbytku zápasu hrálo Dynamo s chutí a pohodlně si došlo k výhře 2:0.