Těně před začátkem nového ročníku Gambrinus ligy si fotbalisté Dynama České Budějovice na domácí hřiště pozvali divizní Strakonice, nad kterými s velkým přehledem vyhráli 5:0. O góly vítězů se postarali Jasanský, Koutný, Mezlík, Hudson a Ondrášek.

Za velkého horka vstoupili do utkání aktivněji domácí fotbalisté, kteří si v prvním poločase v silné ligové sestavě vytvářeli hned od prvních minut jednu šanci za druhou. Na první gól v zápase se ale čekalo poměrně dlouho. Když se v 1. minutě neprosadil z dobré pozice Pecka a v 7. minutě pak trefil pouze tyč strakonické brány Petr Benát, padla první branka až ve 23. minutě, kdy se z přímého kopu trefil přesně Martin Jasanský. Fotbalisté Dynama si vytvářeli další zajímavé příležitosti, přesto další gól již vstřelit nedokázali a první poločas tak skončil hubeným vedením 1:0.

Do druhé části hry poslal trenér Šilhavý zcela odlišnou jedenáctku, která proti očividně znatelně unavenému soupeři dominovala. Na úvodní branku druhého poločasu se sice čekalo poměrně dlouho, po přesné ráně Radima Koutného ze 66. minuty pak bylo na hřišti již jen jedno mužstvo. Prakticky celý zbytek zápasu se hrál na jednu branku a bylo tak jen otázkou, kolik dalších branek Dynamo přidá.

Především poslední desetiminutovka vyšla mladíkům budějovického klubu na výbornou. Po faulu na Ondráška zvýšil z pokutového kopu na 3:0 jeden z mála zkušených hráčů na hřišti Pavel Mezlík, a pak už úřadovalo pouze mládí. Velkým důrazem v pokutovém území se prosadil Fernando Hudson a těsně před závěrečným hvizdem zvýšil na konečných 5:0 Zdeněk Ondrášek.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Zápas proti Strakonicím přinesl vše, co jsme od něj očekávali. V hlavách hráčů samozřejmě trochu byla ta generálka v zimě s Třeboní, kterou jsme tady nezvládli. Dnes to bylo ale již v pořádku. Jsem rád, že jsme dali pět branek, ale zároveň mě mrzí, že jsme velké množství nedokázali proměnit. Mladí kluci ve druhém poločase dali sice čtyři góly, ale snad dalších deset stoprocentních šancí neproměnili."