Dlouhých 26 zápasů v řadě čekali fotbalisté Dynama České Budějovice na okamžik, kdy se na hřišti soupeře zaradují ze zisku tří bodů. Zlom přišel na strahovském stadionu, kde Jihočeši díky brankám Meszároše a Ondráška vyhráli 2:0.

Fotbalisté Dynama vstoupili do zápasu s uzdraveným Tomášem Hunalem a naopak bez Petra Benáta. Poloprázdné ochozy strahovského stadionu sledovaly za velkého horka a dusna opatrný vstup do zápasu, během kterého ani jedno z mužstev nechtělo udělat žádnou chybu. Oba týmy se podél lajn poměrně lehko dostávali až na dostřel soupeřových branek, centry nebo střely postrádaly ale v úvodu přesnost a oba brankáři mohli být v klidu.

Až v 15. minutě se začala pro hosty rýsovat dobrá příležitost, ke střele se chystajícímu Meszárošovi balon odebral ale na poslední chvíli Mach. Oba celky se také dostaly k zahrávání dvou rohových kopů, ani v jednom případě ale centr do vápna nebezpečí před oběma brankáři nepřinesl. Na konci první půlhodiny se po rychlé akci Bohemians dostal k hlavičce Podaný, nezamířil ale přesně.

Poslední čtvrthodinu prvního poločasu začali Jihočeši výborně. Na hranici velkého vápna si míč potáhl Ľubomír Meszároš, na jeho tečovanou ránu si sice brankář Pižanowski sáhl, míč se ale přesto dokutálel až za brankovou čáru - 1:0. První vstřelená branka Jihočechy nakopla a v dalších minutách se častěji hrálo na polovině domácích. Právě ale střížkovští Bohemians měli ve zbytku poločasu několik možností vyrovnat. Demeterovu ránu ve 41. minutě bravurně vyrazil Kučera a při následné šanci stejného hráče musel budějovický brankář obětavým zákrokem skočit protihráči přímo pod nohy.

Druhý poločas, jehož start byl kvůli průtrži mračen posunut o deset minut, zastihl v lepší pohodě fotbalisty Dynama. Hned v 53. minutě se po přihrávce od Meszároše prodral do velké šance Mezlík, jeho rána z úhlu nadělala Pižanowskému velké problémy. Za stálého silného deště se hra ale začala pomalu přesouvat před bránu Dynama a Jihočeši se začali postupně dostávat pod tlak. Hru domácího celku oživil především střídající Hidetoshi Wakui, který brankáře Kučeru několikrát výrazně prověřil.

Zle bylo před budějovickou bránou v 83. minutě, kdy Kincl málem využil podklouznutí Pavla Kučery - sám před poloodkrytou bránou ale volil přihrávku na nabíhajícího Wakuiho, který ale míč nedoběhl. Budějovický gólman si reputaci zlepšil o necelou minutu později, kdy konečky prstů vyrazil gólovou střelu Očovana. V posledních minutách se tlak domácího celku stupňoval, Jihočeši ale odpověděli nejlepším možným způsobem. V 90. minutě vlétl do otevřené obrany střídající Zdeněk Ondrášek, který se téměř od poloviny hřiště řítil sám na Pižanowského. Místo kličky na podmáčeném terénu zvolil střelu podél brankáře a zvýšil na 2:0. I ve čtyřminutovém nastavení byli Jihočeši velmi aktivní a po zásluze vyhráli 2:0.

Meszároš Ľubomír 1   1         1 2
Sedláček Tomáš (88.)               2 4 73.
Jasanský Martin (46.)           2     1
Dolejš Petr (74.)
Ondrášek Zdeněk (88.) 1   1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Robert Žák (trenér Bohemians): "Kvalita zakončení akcí byla dnes na straně Dynama vlastně stoprocentní. Budějovice měly vlastně dvě velké šance a ty dokázaly proměnit. I my jsme měli dvě nebo tři úplně stoprocentní šance a když chcete nepříznivě se vyvíjející zápas otočit, musíte tyto šance proměňovat. V samém závěru jsme hráli do úplného rizika, kdy jsme dopředu poslali oba stopery, a toho dokázal soupeř z rychlého brejku využít."

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Vzhledem k tomu, že Bohemka minulý týden doma prohrála, čekalo nás velmi těžké utkání. Na utkání jsme se velmi pečlivě připravovali, nic jsme nepodcenili a chtěli jsme uspět. Zápas se rozjížděl pomalu a příliš líbivý v úvodu asi nebyl. Domácí hráli svůj tradiční styl nakopávaných míčů na Kincla a to se nám dařilo pokrýt. Ve druhém poločase se hrál už lepší fotbal a díky dešti hra dostala tempo. Hrálo se nahoru dolů, domácí měli tlak a začal jsem se o naše vedení trochu obávat. Pak se nám ale podařilo proměnit Ondráškem protiútok a utkání jsme zvládli. Bohemka hrála poctivý fotbal, odpracovala to, ale kvalita v koncovce byla dnes na naší straně."