O další fotbalovou senzaci se v pondělí vpodvečer postarali fotbalisté Dynama České Budějovice, kteří na stadionu na Stínadlech v dramatické úvodní půlhodině přestříleli domácí Teplice 3:1 a po stejném konečném výsledku si ze severu Čech odvážejí všechny tři body. Divoký úvod zápasu vyšel lépe Jihočechům, kteří po gólech Táborského a Peroutky vedli po třinácti minutách hry již 2:0. O snížení se sice postaral o tři minuty později Sabou, avšak když poté ve 26. minutě zvýšil na 3:1 z přímého kopu Volešák, začalo se rodit velké překvapení. Ve zbytku zápasu sice domácí do svého soupeře bušili, proti dobře konsolidované obraně se ale prosadit nedokázali.
Poprvé s Jiřím Peroutkou v základní sestavě nastoupili fotbalisté Dynama České Budějovice na teplických Stínadlech proti domácímu celku, který se mohl pyšnit sérií čtyř výher v řadě. Za Jihočechy nemohl nastoupit David Homoláč, který nebyl před utkáním zcela fit a kterého trenér Cipro šetřil na domácí dvojzápas se Zlínem, resp. Ostravou.

Jihočeši vstoupili do utkání aktivně a již ve 3. minutě měl po individuální akci gól na kopačce Černý, jehož gólovou střelu gólman Poštulka reflexivně vyrazil. Na góly se na teplickém stadionu ale přesto dlouho nečekalo. Již v 9. minutě našel Svátek skvělým obloučkem Ivo Táborského, který si poradil s dvojicí obránců a sám před Poštulkou nezaváhal – 0:1. Domácí se nestačili ještě otřepat z obdržené branky a v síti se jim už třepetal další míč, když Černého přímý kop usměrnil za bezmocného Poštulku ve svém druhém prvoligovém zápase hrající Jiří Peroutka. Tepličtí ale dokázali bleskově odpovědět a již v 16. minutě to bylo 1:2, když se ve skrumáži prosadil Jiří Sabou. Další změna skóre divoké půlhodiny přišla v 26. minutě – k přímému kopu ze třiceti metrů se postavil tradiční exekutor Ladislav Volešák, na jehož skvělou střelu gólman Poštulka opět nedosáhl. Ve 33. minutě mohl domácí vrátit Džeko, na přímý kop Doležala ale na hranici malého vápna jen o milimetr nedosáhl. V druhé polovině prvního poločasu se domácí fotbalisté tlačili do útoku, gólové šance Fenina a Valenty ale další změnu skóre nepřinesly.

Druhý poločas začal opět velkým náporem domácího týmu, avšak svěřenci Vlastislava Marečka se přeci jen na dostřel Filipkovy brány tolik nedostávali a Jihočeši se dlouhé minuty úspěšně bránili. V první velké šanci se ocitl ve 49. minutě Sabou, který však skončil v síti místo míče. S blížícím se koncem zápasu svěřenci Františka Cipra stále častěji drželi míč na svých kopačkách a domácím fotbalistům pomalu začaly docházet síly. Blízko ke gólu měli sice Džeko s Dortem, avšak daleko nebezpečněji střílel v 79. minutě Svátek, jehož dobře mířenou střelu vyrazil gólman Poštulka alespoň na rohový kop. V poslední velké šanci se ocitl v 83. minutě Dort, avšak střelu ze třinácti metrů nedokázal nasměrovat mezi tři tyče Filipkovy brány. V posledních minutách utkání tlak domácích zcela opadl a během tříminutového nastavení měli míč častěji na kopačkách hosté. Daleko od své brány s míčem na kopačkách si dvougólové vedení pohlídali a do prvoligové tabulky si tak připsali senzační tři body…

Gruber Jan (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Jiří PEROUTKA - Takovýto svůj debut v základní sestavě Dynama nečekal asi ani ve svém nejrůžovějším snu. Ve 13. minutě zvyšoval po přímém kopu Černého na 2:0, čímž se nakonec postaral o vítězný gól. Dynamo bylo po celé utkání pod neustálým tlakem a přesto si hráč s přezdívkou "Pery" počínal velmi dobře a ve spolupráci s Davidem Horejšm vytvořil výborně hrající stoperskou dvojici, přes kterou se útočníci domácích jen velmi těžko prosazovali. Utkání pro něj ale skončilo předčasně, hrací plochu totiž kvůli zranění opustil již v 76. minutě.
Tři nejlepší hráči zápasu: Hunal - Peroutka, Horejš

Vlastislav Mareček (trenér Teplic): "Budějovice nám daly lekci z produktivity, z prvních dvou šancí se pokaždé prosadily. Nám se dnes naopak nepodařilo přes výrazný tlak vstřelit branky. Je to pro nás samozřejmě ztráta. Hráli jsme aktivně celý zápas, ale k ničemu to nevedlo. Hlavně jsme zaspali začátek."

František Cipro (trenér Dynama): "Před zápasem bychom brali i bod, ale vzhledem k vývoji jsme to pochopitelně přehodnotili a po poločase jsme chtěli všechny tři. Hodně nám pomohl úvod zápasu, kdy jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Domácí nás potom hodně tlačili a podržel nás gólman Filipko nebo nám v některých situacích pomohlo i štěstí."