Třetí přípravné utkání Dynama před začátkem ligové sezony 2008/09 skončilo na hřišti v Hluboké nad Vltavou bez branek. Za nepříjemného deštivého počasí viděli fanoušci v zápase s Jihlavou vyrovnaný bojovný fotbal, několik dobrých šancí, avšak gólu se nedočkali. Největší příležitost Dynama měl Petr Šíma, který pět minut před koncem trefil břevno hostující brány!

Tým Pavla Tobiáše, který do zápasu vstoupil opět ve značně kombinované sestavě, začal opatrně a byli to právě fotbalisté Jihlavy, kteří si v úvodu vytvářeli větší množství příležitostí. Zle bylo pře gólmanem Kučerou již v 7. minutě, kdy budějovický brankář na těžkém terénu pouze vyrazil Karlíkovu ránu a následnou Simrovu dorážku zastavila tyč. I další šance si na své konto připisovali fotbalisté z Vysočiny - hned v 11. minutě musel Kučera vytasit výborný zákrok po střele Vydry.

Jihočeši odpověděli až v 18. minutě, kdy Horejš poslal dlouhým nákopem do úniku Dolejše, ten na kluzkém terénu přešel přes vybíhajícího gólmana a zpětnou přihrávkou hledal Timma, který se ale ke střele nedostal. Ještě zajímavější šance Jihočechů přišla o pět minut později, kdy po pohledné akci zkoušel obloučkem zakončovat Schut, jen těsně ale minul.

Za další dvě minuty si Mezlík parádně narazil míč s Dolejšem a následně tvrdě vypálil - brankář Winter byl ale včas u míče. V 27. minutě pálil po centru Timma bez přípravy Dolejš a jeho tvrdou ránu si za záda vlastního brankáře málem srazil Karlík. Hosté měli následně také velkou možnost, kdy po rychlé akci postupovali tři na jediného obránce Dynama, zakončující Minarech ale nechal pouze vyniknout velmi dobře chytajícího Kučeru.

Úvod druhého poločasu byl na obou stranách viditelně poznamenán velkým množstvím střídání. Přesto mohl hned v úvodu skórovat Dolejš, tomu ale ve stoprocentní šanci míč přeskočil nohu a byl z toho nakonec pouze odkop od jihlavské brány. V dalších minutách sílil déšť a k vidění byl spíše urputný fotbal ve středu hřiště. Větší šanci si tak Dynamo připsalo až v 63. minutě, kdy Mezlík přiťukl balon Ondráškovi, který tvrdou ranou provětral rukavice hostujícího gólmana.

V 69. minutě se po faulu na Ondráška postavil k zahrávání přímého kopu z velmi dobré pozice postavil Jasanský, jehož rána přes děravou jihlavskou zeď nadělala Winterovi velké problémy. O necelé dvě minutky později se pak po fatálním zaváhání hostující obrany dostal k zakončení Sedláček, jeho tečovaná rána ale zamířila mimo.

Největší šance Dynama tak přišla až v samém závěru. Po nevinné akci středem hřiště se do balonu opřel pět metrů za vápnem Šíma a jeho ránu zastavila horní tyč jihlavské svatyně. V samém závěru si pak připsal na konto střelecký pokus ještě Petr Dolejš, jeho rána ale již nic nezměnila na konečném výsledku 0:0.

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Po čtrnácti dnech takové tvrdší přípravy to podle mého názoru hráči slušně odpracovali. Zase nastoupili především mladí, hráli čtyři lonští dorostenci a určitě to utkání splnilo svůj cíl. Šetřili jsme hráče, kteří mají nějaké zdravotní problémy a na hřišti se tak objevili jen ti zdraví. V záloze jsme sice nestřídali, ale například v obraně to bylo hodně kombinované a hodně se střídalo. Utkání pro nás mělo být dobrým kondičním tréninkem a jsem moc rád, že jsme ho tady na Hluboké mohli sehrát."

Luboš Urban (trenér Jihlavy): "Troufám si říci, že jsme po první půli měli vést 2:0. Lépe jsme se pohybovali, soupeře účinně napadali a byli herně lepší. Ve druhé půli jsme byli pod územní převahou domácích, kterým prospěl příchod zkušeného útočníka Sedláčka. Od hry jsme se dostali spíše v závěru této části. Remíza však byla vzhledem k rozdílnému průběhu obou poločasu zasloužená."