Jihočeši zvládli důležitý úvodní jarní duel, když doma zdolali nepříjemný Varnsdorf 1:0. O výhru černobílých se postaral Michal Klesa, který v 9. minutě po Hurkově centru vstřelil jediný zásah celého duelu. Svěřenci Luboše Urbana se tak dostali v tabulce před svého pátečního soupeře.

Dynamo nastoupilo ve stejné sestavě jako v generálce, pouze v brance dostal přednost Křížek. Po úvodním oťukávání se první vážněji osmělili černobílí a hned to byla akce gólová. V 9. minutě se na levé straně uvolnil Hurka a stříleným centrem našel ve vápně Michala Klesu, jenž střelou bez přípravy otevřel skóre. Pak ale zažil krušné chvilky domácí brankář Křížek, který nejprve musel vyrážet Kotišovu střelu z levé strany na roh, a následně se Zbrožkův střílený centr otřel o břevno domácí branky. Do konce prvního poločasu už se toho na hřišti příliš neudálo. O něco málo aktivnější byli hosté, ale jejich akce nikterak nebezpečné nebyly.

Do druhé půle jakoby nastoupilo jiné Dynamo. Jihočeši byli všude o krok dřív a soupeře tlačili. V 51. minutě našel Klesa krásným pasem nekrytého Linharta, který však z dobré pozice branku minul. Nápor svěřenců Luboše Urbana však opadl a další šance už se nenarodily. Varnsdorf poté logicky v touze vyrovnat přebral iniciativu, ale na domácí obranu si nepřišel. Až v 82. minutě se do dobré příležitosti dostal Mikinič, ale vystřelil hodně nepřesně. Závěr utkání Jihočeši zvládli a důležité tři body si již pohlídali. Dynamo porazilo Varnsdorf 1:0.

Hurka Martin (57.)   1       1   1 2
Hanzlík Aleš (57.)           1     1 90.
Benát Petr (74.)             1 1
Chmelo Rastislav (84.)

Luboš Urban (trenér Dynama): "Varnsdorf je velmi dobrý tým, a to se na hřišti ukázalo. Z mého pohledu jsme odehráli dobrých dvacet, možná třiadvacet minut. Chtěli jsme napadat soupeřovu rozehrávku, a to se nám vyplatilo. Hurka vybojoval u rohového praporku zdánlivě ztracený balon, poslal centr do vápna, kde se prosadil Klesa. Soupeř nás ale rychle přečetl, roztáhl hru do stran a začal nám to tam prostrkávat. Varnsdorf měl dvě gólovky a výborně nás tam podržel Kříža. Ve druhém poločase jsme se zlepšili. Na držení balonu to sice bylo třeba 40 na 60, ale soupeře jsme k ničemu nepustili. Navíc jsme měli několik možností jít do protiútoků, kopali jsme i rohy a další standardky, které jsme v první půli vůbec neměli. V závěru jsme pak hráli přísně na udržení výsledku. Samozřejmě víme, že to nebylo optimální, to každý viděl. Přesto si výsledku cením. "

Zdeňko Frťala (trenér Varnsdorfu): "Naší hře chyběla jenom branka, jinak klukům nemám co vytknout. Utkání jsme zvládli velice dobře, byli jsme převážně lepším týmem. Ve druhém poločase jsme hráli ale jen po šestnáctku, domácí nás už nepustili k stoprocentní. Fotbal se hraje na góly, domácí jeden dali a my ne, takže jsme prohráli. Před kluky smekám, protože zápas odehráli opravdu dobře. Byli jsme si vědomi, jak je to pro domácí důležité vstoupit dobře do sezony, což se podepsalo na jejich hře. Byli svázaní a nedařilo se jim. Jsem přesvědčený, že když takhle budeme hrát dál, budeme se pohybovat v horních patrech tabulky. Kluci se fotbalem baví, a to je pro nás prioritou."