Svůj první zápas pod trenérem Csaplárem zvládli fotbalisté Slavie Praha na výbornou a porazili osmý tým první ligy – SK České Budějovice – bez větších problémů 5:1. Za sešívané se dokonce trefil i bývalý Jihočech Martin Latka. Jedinou branku našeho týmu zaznamenal díky proměněnému pokutovému kopu Tomáš Sivok.

Úvod zápasu byl vcelku vlažný, ovšem již ve 3. minutě získali Jihočeši dva rohy. Druhý rozehráli Vozábal s Plockem nakrátko, avšak při další výměně napálil Vozábal míč přímo do Plocka, a tak o něj přišli. Kromě rachotící střechy, díky silnému větru, bylo slyšet i hlasité pokyny obou trenérů pro hráče. Slavia si postupně vypracovávala zajímavé šance. Například v 10. minutě vyslal rozeběhnutý Krajčík křižnou přihrávku přímo přes vápno a T. Doškovi chyběl jen krok k tomu, aby ji úspěšně zakončil. Zpočátku se zdálo, že hra bude vyrovnaná a obě mužstva jako by čekala na chybu soupeře. Po třetím rohu Budějovic ve 12. minutě vyslal velmi pěknou střelu na Skácela Pončák. Bohužel šla těsně vedle. Minutu na to se již zablýsklo na slávistické straně. Krajčík poslal přihrávku do vápna, T. Došek míč sice netrefil, ale vedle něj stojící Kalivoda již ano, a tak to bylo 0:1. Obrana Jihočechů se od svého trenéra dozvěděla, že: "Tady to přece musíte vykrejt!". Slavia pokračovala v náporu, ale hráči v modrém se jí snažili odporovat. Výsledkem byla na dobrých deset minut sice živá, ale poněkud chaotická hra. Ostražitost budějovických zadáků postupně vyzkoušeli Fořt a Tomáš Došek. Na druhé straně se pokusili o akci Vozábal se Sivokem a Plockem, ovšem posledně jmenovaný se podle rozhodčího nacházel v ofsajdu. Ani další pokus Jihočechů nebyl na pochvalu, neboť standardní situace po faulu na Grubera skončila přímo ve trojčlenné sešívané zdi. Ve 21. minutě nasadil L. Došek jesle Pončákovi a vzápětí Slavia nastřelila tyč. Ve 25. minutě se pokusil T. Došek získat penaltu, když mu na záda neúnavně dýchali Vladyka s Tobiášem, ale rozhodčí s ním nesouhlasil. Po půlhodině hry největší "nápor" ustal a zmatky v obraně Pražanů nabídly Jihočechům šanci. Ti ji ovšem nevyužili. Dvořák pak zkoušel poněkud laxní střelou překvapit Skácela, ale ten byl na místě a na druhé straně nastřelil kdosi ze slávistů boční síť. Budějovičtí se pak nadechli k sérii přízemních pokusů, ale všechny končily u pozorné obrany Slavie nebo u brankáře Skácela, který vždycky zařval, že míč je jeho tak děsivě, že neznat ho, člověk by se bál, že se mu něco stalo. Poslední minuty prvního poločasu byly takové nijaké, plné odkopů a překombinovaných akcí a díky tomu, že si slávisté pořád dávali přednost v tom, kdo jejich pokusy zakončí, měla jihočeská obrana dost času na zformování. Poločas tedy 0:1.
Do druhé půle nastoupilo v budějovickém mužstvu pět nových hráčů a Slavia zůstala při starém. Zřejmě se úspěšně rozehrála, protože začala soupeři dávat slušné kapky. Již ve 49. minutě zahrávali sešívaní standardku a míč šel přímo na T. Doška - 0:2. Nastalo velké oživení - pohledem červenobílých, které následně zajistilo vedení již 0:3 po rychlém úniku Fořta. Jihočeši se pak chvíli snažili o další přízemní kombinace, ale většinou od třetího hráče šel míč zase na kopačky "hostů" (ČB byli domácí). Kolem 60. minuty se hra trochu vyrovnala a Slavia nechávala protivníkovi více prostoru. Brankář Skácel nezvládl odkop od branky, čehož využil Leština a zatáhl míč do vápna, kde ho skopnul Latka. Následovala tedy penalta, kterou proměnil Sivok. Upraveno na 1:3. Domácí na chvíli ožili, ale po první ztrátě míče je to zase přešlo. S blížící se 70. minutou byli na hřišti vidět spíš jen slávisté. Začalo se více faulovat a rozhodčí pískal jako čajová konvice. V 71. dal o sobě vědět rychlý Kalivoda, když poslal pozdrav Křížkovi, ale míč šel těsně vedle. Přese všechno se přece jen obě mužstva snažila dát gól, ale nedařilo se. Připomeňme alespoň pokus Pončáka o spolupráci se Sivokem, jehož střela šla těsně nad břevno. Posledních pět minut zápasu ale patřílo na 100% Slavii - v 84. minutě se po rohovém kopu trefil Latka - 1:4, v 86. vyklouzl již lapený míč Křížkovi za brankovou čáru po střele Lukeše a skóre zasvítilo svým 1:5. Rozhodčí se na jihočeskou nakládačku zřejmě již nemohl dívat, neboť zápas ukončil o 2 minuty dříve. V Horních Počernicích se Budějovicím tedy skutečně moc nedaří.

Pavel Tobiáš: "Byla to lekce. Slávisté byli ve všem jasně lepší. Ale vědu zase z toho dělat nebudu."
Josef Csaplár: "Potěšilo mě, že utkání mělo jiskru a prezentovali jsme se kvalitním výkonem. Dali jsme pět gólů a vytvořili si další vyložené šance. Zároveň jsem rád, že se nikomu nic nestalo. Na druhou stranu, jde jen o přípravu, takže výsledek nepřeceňuji."