Fotbalisté Dynama České Budějovice první zápas osmifinále Ondrášovka Cupu na vlastním hřišti nezvládli. V souboji s pražskou Spartou Jihočeši od prvních minut proti ambicióznímu soupeři zaostávali a hrubě jim nevyšlo rozmezí mezi 25. a 29. minutou, během které inkasovali neuvěřitelné čtyři branky. Mužem zápasu se stal sparťanský záložník Kalouda, který zaznamenal hattrick.

Trenér Dynama Pavel Tobiáš nemohl kvůli zdravotním problémům využít hned několik hráčů základní sestavy a na hřišti se od úvodních minut objevili fotbalisté, kteří v posledních minutách nedostávali tolik příležitostí. Fanoušci byli samozřejmě nejvíce zvědaví na krajní beky Limu se Šiklićem, v základu se objevili také Hudson s Krobem a na hrotu útoku operovali od úvodních minut Sedláček s Meszárošem.

Zápas začali velmi aktivně hosté a hned ve 4. minutě mohl skóre otevřít důrazný Wilfried, jeho gólové zakončení z malého vápna ale zázračným zákrokem zlikvidoval Kučera. Jihočeši odpověděli dravým průnikem Hudsona, jeho centrovaný míč ale před nabíhajícím Sedláčkem uklidil mimo nebezpečí mladík Hejda. V dalších minutách dominovali ale hostující hráči a blízko ke gólu měl po dalekonosné ráně Hoheneder, míč z jeho kopačky ale těsně minul šibenici Kučerovy brány.

V následujících minutách bylo ale k vidění něco, co si žádný hráč ani trenér nedokáže představit ani v nejčernějším snu. Vše začalo ve 24. minutě, kdy po krásné kombinaci Sparty poslal do vápna míč Zeman a nabíhající Bony Wilfried bez problémů otevřel skóre zápasu - 1:0. Než domácí dokázali zkonsolidovat obranu, prohrávali o dvě branky. Prakticky po rozehrání poslal Wilfried kolmou přihrávku mezi budějovické stopery a unikající Jan Holenda překonal budějovického brankáře podruhé.

To ale nebylo zdaleka všechno. Za další minutu fauloval Horejš na hranici vápna Wilfrieda a z nařízeného přímého kopu zvýšil Luboš Kalouda na 0:3. Zdrcení Jihočeši byli rázem zralí na ručník a další ránu jim dorážkou po Wilfriedově střele zasadil opět Luboš Kalouda - to běžela 29. minuta. První a čtvrtý gól tak dělilo necelých pět minut! Na vlně hrající hosté v dalších minutách nepolevovali a před bránou Dynama bylo stále velké rušno. Do konce poločasu měl další gól na hlavě Holenda, jen těsně ale minul. V samém závěru poločasu pak mohl stav alespoň zkorigovat Doležel, jeho pokus ale zneškodnil před bránou stojící Hejda.

Druhý poločas se odvíjel od výsledku první půle. Hostující fotbalisté ve velké pohodě kontrolovali hru a deprimovaní Jihočeši se nezmohli na větší odpor. Alespoň do náznaku šance se sice ve 48. minutě dostal Mezlík, na Kozáčika ale nevyzrál. Na druhé straně byl daleko produktivnější Luboš Kalouda, který potrestal špatnou rozehrávku domácího celku, čímž dovršil hattrick v zápase.

V dalším průběhu se sice dostal dvakrát ke střele Riegel, jednou ale zamířil nad a podruhé pouze vyprášil rukavice sparťanského gólmana. To akce letenského celku byly daleko nebezpečnější. Velmi dobře působil především Wilfried a blízko ke gólu byl také v 72. minutě střídající Kadlec, který po zaváhání Šikliće šel sám na Kučeru, který ale šťastným zákrokem odrazil míč na rohový kop. Poslední slovo mohl mít v 87. minutě znovu Kadlec, po přízemním centru Kaloudy ale ve skluzu zamířil těsně mimo. Přesto mohli být Pražané navýsost spokojeni, první zápas osmifinálového duelu vyhráli na Střeleckém ostrově 5:0 a víceméně si zajistili postup do čtvrtfinále.

Fotogalerie

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "To, že byla Sparta lepší, mě moc nepřekvapilo. Překvapilo mě ale to, že jsme dokázali inkasovat čtyři branky za pět minut. Musím říci, že naši hráči nás v letošní sezoně opravdu překvapují. Tohle je věc, kterou jsem jako trenér nikdy nezažil. Dostat čtyři góly a až potom začít bojovat, rvát se a ve druhém poločase dokonce srovnat krok, považuji za určitý zbabělý čin, protože hrát se musí od první minuty a ne až ve chvíli, kdy prohráváte o čtyři branky. Samozřejmě jsme velmi nespokojení a ten výkon z naší strany byl velmi špatný."

Jozef Chovanec (trenér Sparty): "Na toto pohárové utkání jsme se připravovali zodpovědně, stejně jako na všechna předchozí utkání. Poháru dáváme velkou vážnost. Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně a snažili jsme jí držet v průběhu celého utkání. Jsem samozřejmě rád, že se nám podařilo vstřelit pěkné branky po pěkných kombinačních akcích. S přístupem mužstva jsem byl dnes spokojený."