Každá série musí jednou skončit a věčné trvání neměla ani ta budějovického Dynama. Jihočeši, kteří pod koučem Tobiášem jedenáctkrát v řadě neprohráli, nestačili na žižkovském stadionu na Bohemians Praha a v předehrávce jarního 16. kola prohráli 2:0, když se střelecky prosadili Kučera a Zoubek.

Jihočeši do zápasu vstoupili v rozestavení 4-5-1, když se na hrotu útoku objevil osamocený Tomáš Sedláček. Místo druhého útočníka se v základní sestavě objevil na pravé straně záložní formace Brazilec Hudson.

Podle očekávání začali aktivněji domácí a již v páté minutě hry propukla na poloprázdném žižkovském stadionu první vlna radosti - gól Marka Kincla ale nemohl být pro ofsajd uznán. Záhy o sobě dali vědět také Jihočeši, avšak jejich zdlouhavé kombinace nevedly k ohrožení Belaňovy brány. Známé nedáš-dostaneš se potvrdilo v 11. minutě. Hosté dokázali svého soupeře zatlačit, zahrávali dokonce nadějný rohový kop, avšak gól padl na druhé straně. Po rychlé akci se totiž nadvakrát z úhlu prosadil kanonýr Marek Kincl - 1:0.

Domácí byli stále při chuti a naopak hosté se postupně dostávali pod tlak. Postupně se sice hra začala opět vyrovnávat, ale ve velmi průměrném zápase příliš šancí k vidění nebylo. Tu největší jihočeskou měl v posledních kolech střelecky disponovaný Petr Benát, ve 29. minutě tváří v tvář Beláňovi ale z úhlu neuspěl. Domácí odpověděli utěšenou ranou Macháčka, kterou musel jen vyboxovat Pavel Kučera.

Hosté z jihu Čech se nemohli dostat do potřebného tempa a s blížícím se koncem poločasu začali vyhlížet přestávku, která pro ně byla nejednou spásou. Před odchodem do kabin se ale skóre ještě jednou změnilo. Po nevinné akci vybojovali domácí rohový kop, po kterém k překvapení všech poslal míč do sítě přímo rozehrávající kapitán David Zoubek. Zdecimovaní Jihočeši se ve zbývajících minutách nezmohli na odpověď a poločas tak skončil vedením domácích 2:0.

Kdo čekal další z raketových nástupů Jihočechů ve druhém poločase, ten se velmi zmýlil. Bylo to totiž domácí, kteří od úvodních minut opět diktovali tempo hry a svěřenci kouče Tobiáše se nemohli stále dostat do zápasu. Třetí gól domácích měl na kopačce v 58. minutě Grznár, jeho ránu z rohu velkého vápna ale zastavila levá tyč Kučerovy brány. I v dalších minutách postrádala hra Dynama potřebnou lehkost a aktivnější byli domácí.

Nejblíže ke skórování měl opět Marek Kincl, který nejprve lehkým obloučkem přehodil s brankářem Kučerou i celou hostující bránu a poté těsně před koncem si míč tak dlouho zpracovával, až nakonec vystřelil zcela mimo. Fotbalisté Dynama mohli výsledek alespoň zkorigovat Tomášem Stráským, který při kličce Beláňovi přepadl přes ruce domácího gólmana, což sudí Paták ocenil žlutou kartou za nafilmovaný pád.