Zápas Neratovice - SK Dynamo

Polovinu prvního dějství měli převahu Středočeši. Největší šanci si připsal Matuszny, ovšem jeho hlavičku v 15. minutě Seman zázračně chytil. Postupně začal mít navrch exligista, ovšem jeho aktivita končila před pokutovým územím. A když už se dostali před Wintera, brankář je vychytal. To platilo pro hlavičku Váchy i obří příležitost Klinky. Ve druhé půli se Spolana ozvala pokusem Brendla nad a několika slibnými náznaky. Jihočeši se pokusili rozhodnout, ale proti dobré obraně a výbornému Winterovi neuspěli Klinka, Vácha, Janda ani Penner. Po většinu času však hráči SKČB byli nesporně lepším mužstvem a především v závěru se jejich převaha stupňovala. Ostatně poměr rohů 0:13 (!!) jistě mluví za vše. Jenže všechno zdaleka tak ideální nebylo. Domácí totiž hned v úvodu zápasu favorita zaskočili srdnatou hrou s velice náročným napadáním soupeře už v rozehrávce, navíc ve středu hřiště - pokud měli síly - byli minimálně rovnocenným soupeřem. Už v první minutě Kalán prudkým stříleným centrem podél branky naznačil, že domácí to s ofenzivou myslí smrtelně vážně. V 8. minutě to zkusil Janeček, "malý velký muž" domácí středové formace, tvrdou střelou 2 metry za vápnem, na kterou Seman v bráně ani nestačil zareagovat. Míč naštěstí skončil vedle jeho brány. V 15. minutě se zrodila vůbec největší šance domácích: po levé straně se znovu prosadil Kalán, na jeho centr si naběhl Matuszny, ale gólman Seman jeho gólovou hlavičku stihl reflexivně nohama vykopnout. Neratovice góly naštěstí nedaly a otěže hry začali přebírat hosté, kteří ve zbývající půlhodině první půle už byli aktivnějším týmem. Už minutu po Matusznyho velké šanci měli obrovskou příležitost skórovat i Jihočeši, ale ani neratovický brankář Winter se Váchovou střelou z velice výhodné pozice zaskočit nedal. Ve 29. minutě si na Povišerův centr dobře vyskočil Horejš, jenže jeho hlavičce trošku chyběl důraz a Winter střelu stačil vyškrábnout zpod břevna na roh. O čtyři minuty později po Plockově hlavičce pálil z otočky Klinka, jenže Winter ze šibenice míč vytáhl na roh. Po jeho zahrání Sivokova hlavička už sice patřičnou razanci měla, bohužel šla přes. Škoda, své sobotní osmnáctiny mohla velká naděje českobudějovického fotbalu oslavit vskutku příhodně... Také nástup do druhého poločasu patřil domácím. Ve 47. minutě průnik Matusznyho zastavil až na hranici pokutového území Penner. Domácí si sice žádali penaltu, pohyblivý sudí Cuřín byl však blízko a postavil míč metr od vápna. Šance to přesto byla veliká, Kalánova střela z přímého volného kopu však skončila jen ve zdi. Sedm minut nato Brzezina z otočky (a těsně za vápnem nikým neatakován) vystřelil tvrdě, avšak těsně nad. Podobně jako před přestávkou hosté tentokráte spíše platonickou snahu domácích o tlak přestáli a postupem času získávali územní převahu. Tlak hostí stále narůstal, domácí už jen vyloženě bránili remízu a často hledali spásu v nejrůznějších formách zdržování a zpomalování hry. Dá se říci, že tlak hostí v závěru už byl drtivý, na ten kýžený gól však jejich lavička stále čekala marně. Dá se říci, že navíc i štěstí, ona muška jen zlatá, v sobotu Jihočechům nakloněno nebylo. Například při Povišerově ošemetné střele v 74. minutě, kterou Vrábelova teč změnila v nechytatelný lob, takže zkamenělý brankář Winter jen zděšeně přihlížel, jak míč letí přes něho do prázdné brány. Pověstný chloupek však chyběl, míč skončil jen na břevně. O dvě minuty později střílel z úhlu Klinka, avšak Winter byl v sobotu oporou Neratovic. V 78. minutě měl druhou svou tutovku v zápase Vácha, který po Plockově centru z čisté pozice střílel hlavou, jenže opět jen do Wintera. Pět minut nato znovu z Plockova centru hlavičkoval pro změnu Janda, ani jemu však přáno nebylo a míč šel přes bránu. Ještě v nastaveném čase si na dlouhý pas naběhl za zadáky hostí Plocek, ale Winter včas vyběhl a zasáhl sice s velkým štěstím, přesto však úspěšně.
Zdroj: Českobudějovické listy

Jiří Stiegler: "Tady jsme měli vyhrát, bylo na to."