Zápas Plzeň - SK Dynamo

Fotbalisté SK ČB včera v Plzni cennou výhrou definitivně uhasili malou jiskérku nadějí domácích, naopak sami udělali důležitý krok na cestě do první ligy. Umocnila jej porážka Mladé Boleslavi, která na třetí příčce ztrácí na Jihočechy už osm bodů! Za ideálního fotbalového počasí, ale před nepříliš početnou návštěvou začali aktivněji domácí. Už ve 2. minutě musel Seman vyboxovat Grznárův centr po standardní situaci a Ježův následný volej mířil jen těsně vedle. V 5. minutě pálil opět nebezpečně Smola, ale ani on netrefil Semanovu branku. Po čtvrthodině hry zahrozili poprvé také hosté: Vozábal vybojoval míč na Barteskovi a poslal do šance Klinku, který upadl přes ruce brankáře Hauzra. Penaltu si ale nevymodlil, naopak mu rozhodčí Helebrant za filmování udělil žlutou kartu. O minutu později už ale mohli jít Jihočeši do vedení: Vozábalův první roh zápasu prošel až na zadní tyč, kde Wozniak z bezprostřední blízkosti nastřelil břevno Hauzrovy branky. Po úvodní oťukávací čtvrthodině se hra zcela vyrovnala a postupně nabírala tempo. Hosté vycházeli ze zajištěné obrany, svého soupeře prakticky nepouštěli do šancí a sami hrozili především po rohových kopech (první půle na rohy 0:7!). Po šestém z nich, který zahrával Vozábal, mířil Lafata z bezprostřední blízkosti mimo. Ve 37. minutě největší šanci domácích v první půli měl Jež, ale jeho střelu Seman zlikvidoval. Hned z protiútoku mohli skórovat naopak hosté: po Lafatově přiťuknutí pálil nebezpečně Vozábal, ale jeho tečovanou střelu vytlačil Hauzr nad břevno. Stejně jako poločas první, tak i ten druhý začali aktivněji domácí a hned v jeho úvodu kopali své dva první rohy zápasu. Seman se při nich pořádně zapotil. Hosté v první dvacetiminutovce druhé půle především bránili a jejich jedinou šancí v této fázi byla slabá Hlinkova hlavička, s níž neměl Hauzr problémy. V 58. minutě se vřítil do vápna hostí plzeňský Smíšek, ale na jeho přihrávku na malé vápno Fořt naštěstí nedosáhl. V 65. minutě však nečekaně uhodilo na druhé straně hřiště: centrovaný míč z levé strany vrátil hlavou před branku Sivok a Lafata nekompromisně prostřelil Hauzra! Domácí se vehementně dožadovali ofsajdu, trenér Rada byl dokonce vykázán na tribunu, ale důležitý gól platil. Inkasovaná branka vyburcovala Západočechy ještě k většímu úsilí, ale obrana Jihočechů pracovala spolehlivě. Z pevné defenzívy navíc hosté mohli vyrážet do brejků a při jednom z nich střídající Vácha postupoval úplně sám na Hauzra, ale ten jeho kličku vystihl. Domácí si v závěru vynutili tlak, který ale vyzněl hodně platonicky. Zahrozil pouze Barteska, jehož střela mířila nad. Hlavní rozhodčí Helebrant však nastavil až neuvěřitelných sedm minut, a v té sedmé mohli domácí vyrovnat: Šedivec vpadl do vápna, v obrovském závaru střílel Fořt, ale brankář Seman jako už tradičně svůj tým podržel.
Zdroj: Českobudějovické listy