Zápas SK Dynamo - Dukla

Jaromír Plocek (trenér Dynama): "Do prvního domácího utkání jsme nevstoupili špatně a do desáté minuty jsme měli několik příležitostí na vstřelení branky. Nastřelili jsme také tyč. Ale po těchto deseti minutách jsme ustoupili nepochopitelně z tohoto systému hry a Dukla nás začala přehrávat. Byla lepší na míči a dařily se jí kombinace. Do kabin jsme odcházeli za stavu 0:0. V poločasové přestávce padlo několik silných slov a byl malinko vítr v kabině, aby jsem se probudili a začli hrát to, co jsme chtěli. Udělali jsme s kolegou změny v rozestavení a také jsme vystřídali. Do druhého poločasu jsme vstoupili už v jiném světle. Po několika soubojích ve středu pole se dostal k odraženému míči Marcel Jiran a samostatnou akci chladnokrevně zakončil - 1:0.Přežili jsme pár pěkných příležitostí soupeře, díky našemu brankáři Davidovi Vávrovi, pro kterého to bylo první utkání v Dynamu a v této soutěži. Druhou branku přidal další novic v naší sestavě Daniel Kortiš, který zužitkoval krásnou přihrávku od Martina Šplíchala a křížnou střelou nedal hostujícímu brankářovi šanci. Pro Dana to byla první branka v této kategorii a také v Dynamu. Dukla pak dala po pěkné akci na konci utkání kontaktní branku na 2:1, vyrovnat ale už nedokázala. Kluky musíme pochválit za druhý poločas. Z naší strany to bylo bojovné utkání. Pokorně si vážíme tohoto vítězství, protože tým Dukly Praha byl velice dobrý, kompaktní a silný."