Necelých pětadvacet minut stačilo hráčům Dynama, aby na Střeleckém ostrově rozprášili fotbalisty Baníku Ostrava. Jihočeši, které v průběhu týdne sužovalo mnoho zdravotních komplikací, začali velmi aktivně a odměnou jim byly dvě rychlé branky Mrkvičky a Radzinevičiuse. Když poté přidal třetí gól Horejš, bylo prakticky rozhodnuto. Domácí předvedli řadu pohledných akcí a hosté se na nic nezmohli.

Domácím fotbalistům se vstup do utkání nadmíru vydařil. Hned ve 3. min. se totiž radovali z vedoucího gólu. Černý oslovil kolmou přihrávkou nabíhajícího Mrkvičku, který se sám před brankářem Vaškem nemýlil – 1:0. Jihočeši byli nadále aktivnější a navíc o pouhé tři minuty později vybouchl stadion radostí podruhé. Černý tentokrát předložil Radzinevičiusovi, ten se uvolnil přes posledního obránce a přesnou střelou nedal brankáři hostí žádnou šanci – 0:2. Ostravští tak zažívali naprostý šok, když po šesti minutách prohrávali o dvě branky. Dynamo naopak velmi povedený úvod posadil na koně a byli všude o krok napřed. Míč měli časteji pod kontrolou a kombinační hrou se dostávali i do nebezpečných situací. Rozbíhající akce ale několikrát obránci soupeře dokázali ještě odvrátit na roh. A právě z jednoho z nich domácí udeřili potřetí. Ve 22. min. Vozábalův centr prodlužoval hlavou Horejš a jeho hlavička se zastavila až v síti ostravské branky – 3:0. Stadion se tím rázem proměnil v jedno bouřící peklo. Úchvatná hra v podání fotbalistů Dynama diváky rozžhavila jak se patří. Svěřenci kouče Straky hráli v neskutečné pohodě a Baník jasně přehrávali. Hostující kouč Karel Večeřa se na vývoj utkání, jenž pro jeho tým byl naprosto nepříznivý, rozhodl reagovat střídáním, kdy Metelku nahradil Otepka. Zkušený středopolař sice hru hostů oživil, avšak k větším šancím měli ostravští fotbalisté hodně daleko. Hodně emocí přinesla především 36. minuta, kdy nehezky zajel skluzem do Kučery útočník Svěrkoš. Za svůj počin si vysloužil výtky od kapitána Dynama Davida Horejše a od sudího Racka navíc inkasoval žlutou kartu. Baník hrál ve zbytku poločasu jako opařený, avšak v 45. minutě mohl po přihrávce Řezníka skluzem zavěsit Varadi, k míči mu ale chyběl metr.

Vstup do druhého poločasu přinesl opět aktivní hru domácího celku. Hosté se sice začali postupně osmělovat, avšak k ohrožení domácí brány se prakticky nedostávali. V první pětiminutovce druhé půle se dvakrát nebezpečně zastřeloval Radzinevičius, ani jeden z jeho pokusů si ale cestu mezi tři tyče nenašel. Domácí pak stále v poklidu kombinovali a čekali na chyby soupeře. Po faulu na Mrkvičku se k míči v 57. minutě postavil Černý, jeho pokus jen o decimetry minul levou tyč Vaškovi brány. Hosté poprvé výrazněji zahrozili až o deset minut později, povedený přímý kop Magery ale reflexivně vyrazil domácí brankář Kučera. V dalších minutách se do střeleckých pozic dostali také Otepka, Varadi a Zeher, ani jeden z nich ale nemířil přesně a gólman Dynama nemusel ani v jednom případě zasahovat. Na míč si Pavel Kučera sáhl až v 85. minutě, kdy v pohodě do rukavic schoval doprostřed brány mířící střelu Zehera. Výborně hrající Jihočeši svému soupeři ale nic dalšího nedovolili a utkání tak dotáhli do zcela zaslouženého třígólového vítězství.

Stráský Tomáš (90)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Jaroslav ČERNÝ - Ofenzivní levonohý štírek se velmi rychle pasoval do tvůrce hry Dynama. V zápase s Baníkem připravoval pro své spoluhráče ideální gólové přihrávky, nebezpečně pálil a také ukázal něco ze své vytříbené techniky. V úvodní desetiminutovce přihrál na dva góly Dynama a ve druhém poločase se mohl po přímém kopu sám zapsat do střelecké listiny.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Černý, Vozábal, Horejš

František Straka (trenér Dynama): "Pro nás mají ty tři body nesmírnou cenu, protože jsme věděli, že jakákoliv ztráta by byla hodně zlá. Poklona mému mančaftu za to, jak zvládl zápas po taktické stránce. Už v Brně jsme ukázali v desíti dobrý výkon, na který jsme dnes navázali. Mužstvo mělo obrovskou touhu a víru zdolat top tým, jakým je Baník. Začali jsme velice aktivně, přesně tak jak jsem chtěli. Možná jsme tím i Baník překvapili a nás to neskutečným způsobem rozjelo. Pak už jsme utkání v klidu kontrolovali a naprosto zaslouženě ho dovedli k vítěznému konci."

Karel Večeřa (trenér Baníku): "Bohužel pro nás výsledek naprosto vyjadřuje poměl sil na hřišti. Vůbec jsme nebyli důrazní, domácím jsme malou agresivitou a volným prostorem nabídly ty šance, aby je proměnili a dostali se do herní pohody. Navázali jsme na chyby z utkání s Boleslaví."