Fotbalisté Dynama ani ve druhém zápase zimní Tipsport ligy nebodovali, když na umělé trávě v Berouně prohráli s Duklou Praha 1:2. Podobně jako v prvním zápase proti Táborsku Jihočeši prohrávali již 0:2 a čtvrt hodiny před koncem pouze snížil mladík Roman Wermke.

Zatímco v prvním zápase proti Táborsku fotbalisté Dynama nastoupili rozděleni do dvou rozlišných jedenáctek 2x45 minut, v utkání proti Dukle se na hřišti objevilo pouze sedmnáct fotbalistů, mezi kterými byl například i brankář z juniorky Jaroslav Rojík. Do Berouna nedorazili vůbec například Daněk, Javorek nebo Otepka.

Na velmi kluzkém a zmrzlém terénu začaly oba celky opatrně, velmi rychle si ale územní i herní převahu vytvořili hráči Dukly a Jihočeši se museli bránit. Pražané předváděli pohledné narážečky na jeden dotek a fotbalisté Dynama se snadno dostávali pod tlak soupeře. První velká šance zápasu přišla ve 14. minutě, kdy si za obranu naběhl Marek a po jeho zakončení za již překonaným Křižkem zasahoval na brankové čáře Halama. Za necelou čtvrthodinku se celá situace opakovala. Jenom obsazení hráčů se změnilo. Po zakončení Engelmanna zasahoval na poslední chvíli druhý stoper Dynama Roman Lengyel.

Také v dalších minutách měli více ze hry fotbalisté Dukly a gólman Křížek si připsal dobré zákroky po střelách Podrázkého a Radoše. Jihočeši měli jednu z mála šancí až v samém závěru, kdy Machovec hezky přiťukl balon Benátovi, jehož přízemní rána prolétla těsně vedle pravé tyče Radovy brány.

Do druhého poločasu trenér Soukup vystřídal tři hráče a přestože se hra opticky srovnala, šance a následně i góly přibývaly před budějovickou bránou. V 53. minutě sice ještě Křížek v gólové pozici vychytal Marka, o dvě minuty později se ale již poprvé měnilo skóre. Po chytře rozehraném rohu se míč dostal až na hranici velkého vápna k Luboši Kaloudovi, který přízemní ranou přes klubko těl poslal míč po zemi přesně k tyči - 0:1. Jihočeši se nestihli ani pořádně otřepat z inkasované branky a Křížek lovil míč z brány podruhé, když si v 57. minutě centr Svatonského srazil do vlastní brány při snaze odkopnout stoper Pavel Novák.

Třetí gól Dukly mohl padnout v 64. minutě, po dalším povedeném rohu ale trefil Kalouda pouze tyč brány, kterou v tu dobu střežil již Jaroslav Rojík. Na druhé straně mohl snížit v 70. minutě Táborský, jenže ani nadvakrát ve vyložené šanci gólmana Radu nepřekonal. O snížení se postaral až v 73. minutě Roman Wermke, který výborně zakončil podél brankáře po ideálním pasu od Petra Benáta. Poslední desetiminutovka patřila Dynamu, jenže Jihočeši i přes znatelný tlak míč do brány již dotlačit nedokázali a utkání tak skončilo výhrou Dukla v poměru 2:1.

Fotogalerie

Miroslav Soukup (trenér Dukly): "Hráli jsme samozřejmě s mnohem silnějším soupeřem než bylo Táborsko, ale ten zápas bohužel dopadl podobně a musím říct, že jsme prohráli zaslouženě. Zejména v prvním poločase byla Dukla daleko lepší než my, měla více brankových příležitostí a my měli naopak snad jen jednu střelu na bránu. Přestože první poločas skončil bez branek, rychle jsme pak prohrávali 0:2 a to i přesto, že jsme hráli lépe než v první půli. Druhý poločas byl z naší strany lepší a měli jsme tam více šancí a také za stavu 1:2 jsme měli šanci na vyrovnání. Stále ale nehrajeme dobře, bylo to v podobném duchu jako ten první zápas proti Táborsku."

Luboš Kozel (trenér Dukly): "Já jsem dneska poměrně spokojený, protože jsme vyhráli a zaslouženě. První poločas jsme byli lepší, kdy jsme měli 3-4 stoprocentní šance, dvakrát Budějovice vykopávaly z branky. Takže v tomto směru jsem s výkonem spokojený. Ve stejném tempu kluci pokračovali i prvních dvacet minut druhé půle, kdy jsme vstřelili dvě branky. A co se týče závěru, tak nebyl už tak dobrý, hlavně směrem do defenzivy. Hráčům už ubývaly síly, což je pochopitelné v době přípravy, kdy máme především dvoufázové tréninky. Takže konec byl trochu hektičtější, ale s celým zápasem jsem spokojen."