Zápas dvou rozdílných poločasů byl k vidění o sobotním dopoledni v TCM Mladé. Zatímco v prvním poločase ovládal hru rezervní tým Boleslavi, druhá patřila domácímu Dynamu. Paradoxně to byli hosté, kteří dokázali v samotném závěru zápasu protlačit míč do sítě a vybojovat tak na hřišti rezervy Budějovic tři body. Hosté nejprve nastřelili břevno a z následné dorážky překonal Jakuba Skálu s dávkou štěstí Michal Ordoš. Sestavu B-týmu Mladé Boleslavi posílila hned pětice hráčů A-týmu: Petr Mikolanda, Michal Ordoš, David Brunclík, Jan Kysela a Jan Šeda. Oproti tomu trenér Dynama Karel Musil dostal na výpomoc pouze Jana Grubera a Jiřího Hrbáče.
Od úvodních minut zápasu bylo patrné, že Petr Mikolanda dostojí své pověsti a obránci Dynama s ním budou mít plné ruce i nohy práce. Již v 5. minutě musel poprvé zasahovat Jakub Skála a konečky prstů vytahovat centr, který se stáčel pod břevno českobudějovické brány. O minutu později předvedla Boleslav pěknou kombinaci na pravé straně, Kyselovu střelu za pomoci obránců opět zkrotil pozorný Skála. V 11. minutě na sebe porpvé výrazně upozornil hráč se zkušenostmi z Velké Británie – Petr Mikolanda. Obrana Dynama ho nechala hlavičkovat zcela osamoceného a své kvality musel opět dokazovat Jakub Skála, když nadvakrát odvrátil míč na roh. Po sérii nevyužitých šancí Středočechů Dynamo konečně zpřesnilo hru a soupeř se k bráně Dynama dostával obtížněji. Přesto to byli opět hosté, kdo se ve 36. minutě dostal do šance. Po rohu hlavičkoval kdo jiný než Petr Mikolanda a gólman Skála byl opět bezchybný.

Jak už to poslední dobou bývá, do druhého poločasu vstoupilo Dynamo mnohem aktivněji. Ze hry stáhl hostující trenér Petra Mikolandu, čímž získala obrana Dynama více prostoru k tvorbě hry. První střelu na hostujícího Šedu vyslal Michal Mašát, jeho pokus z přímáku musel hostující gólman vyrážet mimo tři tyče. Další slibný pokus si připsalo Dynamo na své konto v 55. minutě. Na Mašatův roh vyskočil nejvýše Jiří Peroutka a Šeda musel bleskurychle zasahovat u pravé tyče. Stejně jako v prvním poločase se v následujících minutách hra vyrovnala. Nečekané obrátky nabral zápas v posledních minutách. Lubomír Myšák se do slibné šance prokličkoval v 88.minutě, v cestě mu stál už pouze jeden obránce. Ten však stačil míč odkopnout do bezpečí. Vše důležité se potom odehrálo až v nastaveném čase. V 91. minutě byl právě Lubomír Myšák sražen v pokutovém území, hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Z následného rohu a závaru před Šedovou brankou nedokázal nikdo protlačit míč za brankovou čáru. Následný Pouzarovův centr nedokázal usměrnit míč do brány opět Lubomír Myšák. Z minima maximum tak dokázali v 94. minutě vytěžit hosté. Z víceméně náhodné akce nastřelili Středočeši nejprve břevno, aby odražený míč za čáru dopravil hlavou Michal Ordoš – 0:1. Jakub Skála si na míč sice sáhl, jeho cestu do sítě ale překazit nedokázal. Dynamo se pokusilo vrhnout všechny síly do útoku, zvrátit nepříznivý stav zápasu už ale nedokázalo.

Fotogalerie

Karel Musil: „První poločas byl soupeř mnohem lepší. Ve druhém poločase jsme chtěli především zklidnit hru a více se tlačit do pokutového území soupeře. Štěstí se v závěru přiklonilo k hostům. Musíme se snažit chodit agresivněji do koncovky.“

Kokoška Luděk: "První půlka proběhla zcela v naší režii. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku. V druhém poločase už byl lepší soupeř. Závěr už byl potom spíše o štěstí, protože jak jinak nazvat situaci, když vsítíme branku v 94. minutě. Výrazně nám dneska pomohl Petr Mikolanda, který odvedl mraky práce a udržel hodně míčů."