V 9. kole Gambrinus ligy fotbalisté Dynama na body opět nedosáhli, když na hřišti 1.FK Příbram prohráli 3:1. Zápas se přitom pro Jihočechy nerozvíjel špatně, ranou pro tým Pavla Tobiáše byla inkasovaná branka na konci první půle.

Trenér Pavel Tobiáš sice poskládal v zápase s Příbramí stejně jako na Žižkově své hráče do rozestavení 4-5-1, přesto ale udělal hned několik změn v základní sestavě. Na levém kraji obrany nastoupil Leština, na pravém Riegel a v útoku dostal před Meszárošem příležitost mladík Ondrášek.

Hned od prvních minut sledovali fanoušci na příbramském stadionu vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Na hráčích Dynama byla až příliš patrná herní krize a nikdo z hráčů si proti soupeři prakticky nic nedovolil. Nedařilo se ani domácímu celku a brankáři obou týmů tak mohli být v prvních minutách v relativním klidu. Poprvé musel na zem budějovický brankář Kučera, zakončující Rodriguez s Pilíkem ale nedokázali obelstit posledního obránce Žižku. O tři minuty později se po centru Kroba tlačil do zakončení Mezlík, tísněn protihráčem ale zakončit nedokázal.

Velmi zajímavou šanci si hráči Dynama vytvořili ve 20. minutě, kdy se po Doležalově rohu dostal na zadní tyči k míči Žižka, zakončit přes obránce se mu ale nepodařilo. Další náznak šance přišel ze strany Jihočechů o tři minuty později, po pasu Kroba ale zamířil Ondrášek vysoko nad. Domácí to zkoušeli rychlými protiútoky, aktivní byl především Rodriguez, který ale v 28. minutě nevyzrál na stopera Žižku. Závěr poločasu patřil domácímu týmu. Ve 39. minutě po centru Rodrigueze hlavičkoval těsně nad Cafú a když se po samostatném úniku neprosadil Ondrášek, přišel první gól v podání stopera Jakuba Štochla, který míč doslova dotlačil za brankovou čáru budějovického týmu.

Do druhého poločasu vstoupili sice aktivněji hostující hráči, v dobré šanci tísnění Meszároš ale nezamířil přesně. Vzlet Dynama přizemnili v 56. minutě domácí, kteří zvýšili na 2:0. Nohýnek nahrával po zemi, Rodrigues nechal míč projít mezi nohama na Filipa Dorta a ten ukázkovým obloučkem technicky přehodil Kučeru. Další gól do budějovické brány mohl záhy přidat Hušbauer, jeho tvrdý pokus jen těsně minul horní tyč brány Dynama.

Ač se více než hodinu hrál na stadionu u Litavky fotbal nevalné úrovně, poslední dvacetiminutovka měla více než ligové parametry. Jihočeši se z ničeho nic oklepali a především v poslední desetiminutovce proti urputně bránícím domácím jasně dominovali. Jako první měl velkou šanci v 81. minutě Ondrášek, jehož parádní hlavička ale pouze orazítkovala horní tyč Krbečkovy brány. Snad vteřinu před Ondráškovou hlavičkou zhasla nad stadionem světla a zbytek utkání se tak odehrával při soumraku. To očividně vyhovovalo Dynamu, neoběhlo totiž ani pět minut a skóre zápasu se potřetí měnilo, tentokrát ve prospěch Dynama. Po centru střídajícího Hudsona brankář Krbeček sice výborně zakročil po hlavičce Meszároše, na dorážku Zdeňka Ondráška byl ale již krátký - 2:1.

Jihočeši po vstřelené brance vycítili šanci a naopak domácí výrazně znervózněli. Přestože Dynamo hodně tlačilo na pilu, k ohrožení příbramské brány se v posledních minutách ani v dvouminutovém nastavení již nedostalo. V samém závěru měli Jihočeši možnost vyrovnat díky standardní situaci, když do vápna soupeře přispěchal i brankář Pavel Kučera. Po centru Doležala ale přišel místo zakončení brejk domácích, který do prázdné brány zakončil Paulo Rodriguez.