Třetiligová rezerva SK Dynama Č. Budějovice završila anglický týden třetím vítězstvím, tentokrát nad slávistickou juniorkou, která na jih Čech přijela jako druhé mužstvo tabulky. Pro B-tým Slávie to bylo první mimopražské utkání jara a z Borku si domů přivezla porážku 1:3.
V zajímavém utkání měli domácí více příležitostí, přesto první šanci zápasu měl už ve 4. minutě slávista Vondráček, brankář Minár mu ale radost pokazil. Domácí skórovali z první vážnější šance: ve 22. minutě Matoušek vyhrál hlavičkový souboj s brankářem Podaným pro Svobodu, jenž míč protlačil do brány. Matoušek se přitom zranil a o přestávce odstoupil. Tři minuty po vedoucí brance se po Svobodově akci dostal do gólové příležitosti Hrbáč, gólmana Podaného ale nepřelstil. Ve 29. minutě po odraženém míči vypálil pohotově Martínek, mušku však měl notně vychýlenou. Minutu nato se parádními nůžkami blýskl Jefferson, míč však šel kousek vedle. Vše si mladý Brazilec vynahradil ve 43. minutě, kdy po ukázkovém Balíkově centru krásnou hlavičkou vyrovnal. Hned v úvodu druhé půle byl Hrbáč ve vápně sražen, Knietel však míč z nařízené penalty napálil jen do břevna. Minutu nato už ale domácí po spolupráci Čančury a Mašáta vedli. Domácí ovládli pole, ale dvě výborné příležitosti neproměnili: v 62. minutě Čápova dělovka zdálky těsně minula tyč, v 73. minutě Šafránek po Dobrotkově přetaženém centru v plném běhu hlavičkoval do Podaného. Čtvrt hodiny před koncem málem Vondráček po závaru vyrovnal, naštěstí odkrytou branku přestřelil. Razítko na zaslouženou výhru Dynama dal v 80. minutě po rychlém brejku Ivo Svoboda, jenž si poradil s bratry Zachariášovými a s přehledem zvýšil na 3:1.

Fotogalerie

Jaroslav Vavroch: "Osobně bych byl ze dvou domácích zápasů spokojen se čtyřmi body. Že jsme jich uhráli všech šest, tím líp. Musím hráčům poděkovat, protože prokázali, že mají srdce."
Pavel Trávník: "Soupeř vyhrál zaslouženě, měl více vůle po vítězství. Nepodali jsme dobrý výkon."