Pouť fotbalistů Dynama pohárem ČMFS skončila překvapivě již ve třetím kole. Svěřenci kouče Pavla Tobiáše nastačili na třetiligové Mutěnice a s řadou náhradníků prohráli vysoko 0:4. V průběhu první půle byla hra velmi vyrovnaná a do kabin se odcházelo za stavu 0:0, ve druhé části hry ale s velkým elánem hrající domácí fotbalisté čtyřikrát skórovali a zaslouženě se tak radovali z postupu do osmifinále, kde je čeká Baník Ostrava.

Trenér Dynama Pavel Tobiáš nemohl v zápase využít ty nejzkušenější hráče, které v kádru momentálně měl. Kvůli zdravotním problémům neodcestovali do Mutěnic stopaři Hunal s Horejšem a také brankář Pavel Kučera. Naopak poprvé se v dresu Dynama představil obránce Martin Laurinc, jenž přišel na začátku týdne z Ružomberoku.

Oba celky začaly zápas pozvolna a na zajímavější šanci se čekalo poměrně dlouho. Hned v úvodu sice domácí i hosté zahrávali několik standardek, příležitosti ke skórování ale nepřišly. Až v 21. minutě ligisté poprvé zahrozili, když nastřelil po standardní situaci Benát břevno domácí brány. Domácí o osm minut později odpověděli samostatným únikem Helíska, kterého ale bravurně vychytal gólman Křížek. Ve zbytku poločasu se pak hra odehrávala především ve středu pole a oba týmy hrozily stále spíše jen z přímých nebo rohových kopů. Když se ale neujaly centry exbudějovického Adamce a ani dalekonosná rána Homoláče, odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

Ve druhé části hry domácí hned od úvodu přidali a opět díky standardkám a křídelním akcím se poměrně jednoduše dostávali před Křížka. Naopak Jihočeši nehráli v příliš velké pohodě a trest přišel v 58. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil domácí Marek Vavruša. O tři minuty později mohl na druhé straně odpovědět Jan Riegel, jenže z gólové pozice zamířil po rohu Benáta těsně nad. Ani inkasovaná branka ale Jihočechy nedonutila ke zvýšení aktivity a v 72. minutě to bylo již 2:0, když učebnicovou akci zakončil do prázdné brány domácí kanonýr Rudolf Obal. Vyšokovaní hosté se nezmohli na sebemenší odpor a domácí o pět minut později pohodlně zvýšil na rozdíl tří branek ještě před půl rokem hráč Českých Budějovic Jiří Adamec. Zbytek zápasu Mutěničtí dohrávali ve velké euforii a pět stovek fanoušků je za skandovaného potlesku hnalo za dalším gólem. Toho se v samém závěru dočkal Rudolf Obal, jenž dokázal po přihrávce Šuhaje obejít brankáře Křížka a bez problémů uzavřel účet zápasu na 4:0. Pro fotbalisty Dynama tak pouť pohárem ČMFS skončila překvapivě již ve 3. kole, vítězné Mutěnice se mohou těšit na osmifinálový boj s Baníkem Ostrava.