Ani v pražském Edenu dnes neskončila spanilá jízda starších dorostenců budějovického Dynama jarní částí nejvyšší soutěže. Mužstvo si po výhře 2:0 nad domácí Slavií odváží další tři body a stává se tak tabulce dorostenecké ligy nejúspěšnějším týmem jara. O branky se v prvním poločase postaraly tradiční opory Škoda a Dobrotka, jenž zvyšoval z pokutového kopu odpískaného za sražení Toncara. "Týmu se daří, kluci se dali dohromady. Když se k tomu připočtou podmínky, které klub mládežnickým týmům v současnosti zajišťuje, není žádnou záhadou, proč nám to nyní tak jde. Je to všechno o tvrdé práci," pochvaluje si dosavadní průběh jarní sezóny trenér Miroslav Soukup.
Článek obsahuje reportáž ze zápasu.
V prvních minutách byl k vidění velmi živý fotbal plný nepřesných přihrávek a překombinovaných akcí, jak se mužstva z počátku oťukávala. Hrálo se však více méně mezi šestnáctkami s ojedinělými výpady do pokutového území, kde panovaly pozorné obrany. Většina střel, a to na obou stranách, šla vysoko nad břevna. Více příležitostí ke gólu měly však České Budějovice a nakonec svoji bojovnost zúročily ve 28. minutě, kdy předvedl svižný únik Miroslav Škoda, prokličkoval obranou a vsítil za vyběhnuvšího brankáře Tomu - 1:0. Dvě minuty na to mohli Pražané inkasovat podruhé, ale k jejich štěstí míč prošel skrz malé vápno netečován a jen asi o půl metru minul pravou tyč.

Po kombinaci Pravdy s Toncarem byl Toncar nedovoleně zastaven v pokutovém území, což znamenalo jasnou penaltu, kterou Martin Dobrotka proměnil - 2:0. Slavia se pak snažila více dostávat k míči a ke gólovým příležitostem, ale nikdo z jejích hráčů nevyzrál ani na jihočeské zadáky, ani na brankáře Skálu.

Do druhé půle nastoupili domácí aktivněji a získávali i dost šancí k upravení skóre z faulů svých protihráčů. Zvýšit však mohli opět hosté, když Stanislav Legdan pálil v 55. minutě těsně vedle levé tyče. Červenobílí začali být zřejmě vývojem zápasu nervózní a kazili přihrávky i kombinace. V 68. minutě měli domácí konečně slušnější gólovou příležitost, ale Dejmek netrefil přesnou přihrávku, a tak ji do bezpečí odklidili budějovičtí zadáci. Bránění svého spoluhráče zřejmě trochu jedovatějšími výrazy na adresu sudího Chaloupky ohodnotil rozhodčí žlutou kartou pro brankáře Skálu. V 78. minutě promarnili hosté další příležitost ke zvýšení skóre po kombinaci Pravdy s Frnochem a Skopalíkem. Obrana sešívaných se stihla zorientovat a šanci zabránila.

V 81. zahrával Da Silva z velmi výhodného místa přímý volný kop, ale míč šel přímo do zdi. Na druhé straně Skopalík zkusil střelu z otočky, která byla oceněna potleskem skromného počtu budějovických fanoušků, resp. doprovodu. Slavia pak zahrávala další ze svých rohů, který tentokrát vypadal velmi slibně, ale Studík v závěru akce pálil vysoko nad. Pravda je, že po většinu druhé pětačtyřicetiminutovky se hrálo na polovině Českých Budějovic, ale domácí všechny šance zahodili. V závěru mohl ještě zvýšit střídající Maršín, který poslal Tomovi přízemní pozdrav, jež vyděšenému brankáři vyskočil a vydal se na cestu podél brankové čáry. Fanoušek-doprovod Dynama se pak hlasitě dožadoval konce, načež mu bodrý pan asistent vesele oznámil, že pan Chaloupek se nenechá ovlivnit ani na Spartě, ale záhy se příznivci černobílých přece jen dočkali a zaslouženě si odvážejí tři body na jih.