Další skvělý obrat zažili diváci na Složišti v utkání Juniorské ligy, kde Dynamo hostilo třetí tým tabulky, Hradec Králové. Po prohraném prvním poločase se mladíci Dynama dokázali zmobilizovat a v tom druhém, po brankách Němce a Zeby, otočili skóre na konečných 2:1.

Domácí nastoupili k dnešnímu utkání s posilou z A-týmu, Fernandem Hudsonem, který se v průběhu prvního poločasu přesunul z pravé strany na levou, ale tato změna mu příliš neprospěla. Dynamo v prvním poločase doplácelo na spoustu chyb, které hosté dokázali využívat.

I přes opatrný úvod utkání se postupem času dostávali více do hry hosté, kteří byli rychlejší i důslednější v osobních soubojích. Zvláště domácí gólman Rojík se musel několikrát vytáhnout, aby Dynamo zachránil před inkasovaným gólem. Za zmínku stojí dvě nebezpečné situace ze 13. a 14. minuty, kdy bránu domácích ohrozili nejprve Doležal a poté Vlček. Rojík však obě šance dokázal zneškodnit. O převaze Hradce Králové svědčilo i množství rohových kopů, po zablokovaných střelách hradeckých. Když už se zdálo, že Dynamo přečká první poločas bez úhony, přišel ve 42. minutě trest z hlavy Radka Doležala, který v hlavičkovém souboji lehce změnil dráhu míče a ten zaplul do brány. Na začátku celé akce však byla nedůslednost kapitána Kabeleho, který se nechal odstavit od míče. Do kabin tak šli hosté s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu nastoupilo jiné Dynamo. Domácí vtrhli na svého soupeře a Hradec se musel urputně bránit útočným akcím domácích. Útočnou kvalitu zvýšilo ještě střídání, kdy na hřiště nastoupila další posila z A-týmu, František Němec, který vystřídal Linharta. Navíc se Fernando Hudson ocitl na "své" levé straně, kde podnikal rychlé kontry do neúplné obrany Hradce, čímž vznikaly dobré příležitosti pro domácí. Souhra dvou hráčů z "áčka" skvěle zafungovala v 74. minutě, kdy se Hudson zacentroval do pokutového území a míč, padající již tak do brány, ještě prsama "popohnal" František Němec a bylo vyrovnáno! Gólman Vízek v hradecké bráně se marně natahoval k pravé tyči.

Vstřelený gól dal domácím křídla a ještě zvýšeným tempem zahnali hosty na jejich polovinu, odkud se vydávali k ojedinělým kontrům, které zpravidla končili na dobře pracující obraně Dynama. Za zmínku stojí dobrý výkon Kaladzhyana, který si na postu stopera počínal velice dobře a měl zde možnost uplatnit svou výškovou převahu. V 80. minutě se po levé straně řítil znovu Fernando Hudson a šikovně si došel pro faul v pokutovém území, který také rozhodčí Zadinová odpískala. Nařízenou penaltu, která vyvolala bouři nevole na straně hostů, proměnil v 82. minutě přesnou střelou k tyči Emir Zeba! Dynamo tak na Složišti otočilo další těžký zápas a v závěru utkání si již vedení pohlídalo.

Petr Skála (asistent trenéra Dynama): "Dnes jsme získali tři body proti Hradci, který je třetí, takže spokojenost. I když musím objektivně dodat, že v prvním poločase byl soupeř lepší. My jsme se zlepšili ve druhém poločase, což je dobře hlavně pro tyhle mladý kluky, pro nás je to důležité vítězství. Změna postu u Hudsona byla plánovaná, chtěli jsme využít jeho rychlostních schopností, je to výborný hráč „dopředu“ a pro mladé kluky je to výborné sbírání zkušeností od ligového fotbalisty. Pro něho samotného jde hlavně o zápasové vytížení. Nasazení Kaladzhyna na stopera bylo řešení z nouze, ale myslím, že odehrál dobrý zápas a jsme s jeho výkonem spokojeni. "

Luboš Prokopec (trenér Hradce Králové): "My jsme do zápasu vstoupili dobře, v prvním poločase se nám dařila kombinace, vytvořili jsme si i nějaké šance, které jsme bohužel nedokázali využít. Ve druhém poločase jsme pak přestali hrát a soupeř nás jasně přehrával. Chyběla nám větší přesnost v kombinaci, lepší pohyb, kvalita... Soupeři gratuluji k vítězství, ale myslím si, že jsme si zápas prohráli sami, i když jsme si o poločase řekli, že hrát na 1:0 je nesmysl, že musíme dát další gól, ale v prvních deseti minutách druhé půle jsme se nedostali vůbec k ničemu. Nepomohly ani střídání, stále jsme ztráceli spoustu míčů a soupeř vstřelil dvě branky ze standartních situací. Musíme se z toho poučit. "