První liga staršího dorostu U19 nabídla ve 23. kole zápas Dynama se Slováckem. Utkání skončilo vítězstvím Českých Budějovic 2:1. Zápas se hrál za velmi nepříznivého počasí. Na Složišti foukal silný vítr a byla zima. Právě silný vítr pomohl hostujícímu týmu k prvnímu gólu. První poločas hrálo Dynamo špatně, ale ve druhém se zvedlo a soupeře přehrálo.

SK Dynamo České Budějovice U19 dokázal udržet domácí neporazitelnost, když na Složišti porazil Slovácko 2:1. Úvod do utkání byl v režii Slovácka, které diktovalo tempo hry. Hned v úvodu si hosté vybojovali rohový kop, který neproměnili. To ale Slovácko moc mrzet nemuselo, protože se z první branky radovalo již ve třetí minutě. A bylo to po málo vídané situaci. Brankář Dynama Vokatý odkopl v tísni balon a ten by za normálních podmínek skončil až na vedlejším hřišti. Místo toho se ale balon ve vzduchu před čárou zastavil a vrátil se zpět do hřiště, kde se míče ujal Marek Kübl a pěknou ranou vymetl šibenici – 0:1!

Hrál se svižný fotbal, který nabídl hodně standardních situací. Ve 14. minutě mohlo Dynamo vyrovnat, kdy se po centru Linharta dostal k hlavičce Wermke. Balon skončil těsně vedle pravé tyče. Další velkou šanci měli hosté. Ve 25. minutě se na hranici puntíku na penaltu dostal ke střele Kübl a naštěstí pro Dynamo balon špatně trefil. Ve zbytku poločasu se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí. Tedy až na poslední pětiminutovku. V té mohl nejprve využít chyby hostujícího brankáře Kadula, který dostal přihrávku od dobře bojujícího Cihláře. Českobudějovický reprezentant ale vypálil jen doprostřed branky, kam se stačil vrátit gólman Vejmola. Na druhé straně se po rohu Bartoše dostal k hlavičce Haša a balon poslal jen těsně nad břevno. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Druhý poločas začalo aktivně Dynamo. První šanci měl Cihlář, ale střela mu nesedla a gólman tak měl snadnou práci. V 51. minutě vybojoval Cihlář rohový kop, který rozehrál Malý. Míč se po odrazu dostal opět k Cihlářovi, který z dobré pozice bohužel pro Dynamo branku netrefil. Jihočeši se radovali o čtyři minuty později, kdy útočnou akci založil Wermke, který zatáhl míč mezi obránce. Balon poté propadl před gólmana, kde dobrým presingem od Cihláře získal míč Daniel Malý a ten střelou pod břevno vyrovnal – 1:1. Dynamo mohlo otočit skóre po sérii rohových kopů. Po jednom z nich pálil rozehrávající Wermke přímo na branku, ale brankář Vejmola se překvapit nenechal.

Dynamo otočilo stav v 73. minutě po faulu na Radoucha. Míč rychle rozehrál Wermke, což hosté nečekali a přestali hrát. Do úniku se tak dostal Kadula a vypálil. Hostující gólman stačil balon vyrazit, ale jen k dobíhajícímu Zdeňku Linhartovi, který pohodlně balon do branky dorazil – 2:1! Ve zbývajících minutách Jihočeši kontrolovali hru a nepouštěli Slovácko do nebezpečných protiútoků. Navíc své šance neproměnili Linhart a ani nejlepší hráč utkání Cihlář. Dorostenci tak opět dokázali v domácích podmínkách bodovat a udrželi domácí neporazitelnost. V dalším kole hraje dorost U19 v pátek na půdě Teplic.

Domácí trenér Jan Dvořák: "Čekali jsme a věděli jsme, že přijede silný soupeř, což se potvrdilo. I zápas u nich byl velice těžký, ale zvládli jsme ho a jsme rádi, že se nám podařila i domácí odveta. Nicméně první poločas byl z naší strany hodně špatný. Nechali jsme si dát hned v úvodu naprosto zbytečnou branku po řadě našich chyb. V prvním poločase jsme nebyli kompaktní, neměli jsme přihrávku a propadal nám střed hřiště. I přes tyto nedostatky jsme si vytvořili tři šance, které jsme bohužel neproměnili. První šanci měl Zdeněk Linhart hlavou a střela skončila těsně vedle. Potom centroval Linhart na Wermkeho, který měl prázdnou branku ale bohužel opět zapracoval vítr a míč vzal. Největší šanci měl Kadula, který dostal míč mezi penaltu a velké vápno a střelu poslal jen do náruče gólmana. Poločas tedy z naší strany byl herně špatný, ale šance jsme si vytvořili. Do druhé půle jsme šli s tím, že hodně přidáme, budeme agresivní a půjdeme více do kombinace. To se všechno povedlo a vyrovnali jsme. Hru jsme začali kontrolovat a měli jsme i další šance. Kopali jsme hodně rohových kopů i standardních situací. Naše hra byla oproti prvnímu poločasu úplně jiná a za druhý poločas jsme si výhru zasloužili."