Jihočeši, kteří byli posilněni dvěma domácími výhrami v řadě, odehráli se stále zlepšujícími Moravany dramatickou bitvu, která nakonec vyústila ve spravedlivou remízu 2:2. Za domácí skórovali kanonýr Lafata a Kulič, jenž se uvedl premiérovým gólem v černobílém klubu. Hosté dotahovali jednobrankové manko na začátku a na konci utkání díky Medunovi a Činčalovi.
Od minulého duelu, ve kterém Jihočeši zlomili Jablonec vysoko 3:0, uskutečnil kouč Tobiáš dvě změny, za nemocného Davida Homoláče se ujal stoperského postu neúnavný dříč Jaroslav Chlebek, Lukáš Adam přišel vyztužit záložní formaci, jinak byla sestava totožná, jaká se střetla doma s Jabloncem. Tým provozoval již zaběhnutý herní systém 4-4-2.

Domácí vstoupili do utkání za slunečného svitu překvapivě bojácně, již v 5. minutě mohlo být skóre otevřené - po fatální minele Horejše hostující Meduna našel v malém vápně kanonýra Nezmara, který obrovskou šanci promarnil, zato Kafka vystřihl excelentní zákrok. Jihočeši obdrželi veliké varování, ze kterého se okamžitě poučili - vzápětí domácí Kulič přiťukl Adamovi, ale jeho pokus bez větších problémů zlikvidoval hostující gólman Macháček. V 9. a 13. minutě byly k vidění dvě gólem zavánějící akce, které ale skončily odpískaným ofsajdem - nejprve se skvostně uvolnil Kulič, ale jeho přihrávka směřující k Lafatovi již byla odmávaná pomezním Talpou, poté se statečně probil Adam pálící z velkého vápna, Macháček však zaváhal a jen vyrazil balon před sebe, načež doklepával agilní Kulič do prázdné brány - asistent Talpa odmávaným postavením mimo hru vyvolal v řadě diváků bouřící nevole. V 19. minutě se již nic takového nepřihodilo, budějovický Lafata dostal výtečnou přihrávku a nekompromisním pokusem otevřel bezbrankové skóre - 1:0. Ve 28. minutě zasprintoval v rychlém brejku moravský Meduna, jeho záměr ovšem vyčetl českobudějovický Kafka. O tři minuty později se výborně hrající Kulič nadechl k nevídanému sólu, Adam nacentroval a navrátilec Plocek hlavičkoval metr vedle pravé tyče. Ve 35. minutě málem využili domácí výhodu standardní situace, když po přímém kopu Vozábala hlavičkoval Lafata do břevna. Následně mohl ztrestat Macháčkovu hrubici v podobě špatného výkopu českobudějovický Vozábal, ale domácí špílmachr pálil velice nepřesně. Ve 38. minutě se po ojedinělé akci blýskl hostující Polách, jenž vyslal technicky mířený pokus nad Kafkovu svatyni. Ke konci pětačtyřiceti minutovky černobílí vyprodukovali nebezpečný závar před moravskou klecí - po rohovém kopu si na Vozábalův centr naběhl Chlebek, jeho dobře mířená hlavička však skončila dva metry vedle pravé tyče.

Na začátku druhé půle nestačilo obecenstvo ani usednout na krásně vypadající stadion a již mohlo nevěřícně kroutit hlavou - Meduna obdržel výbornou příhrávku od záložní řady a z úhlu se štěstím trefil odkrytou část Kafkovy konstrukce - 1:1. O tři minuty později na volného Nezmara putoval balon, ale Chlebek v minutě dvanácté zabránil nabídku ke skórování. V 53. minutě se dočkali fanoušci mimořádné kombinace, kdy Lafata s Vozábalem předvedli fotbalovou parádu, ale do nadějného průniku je nepustila tentokrát bezchybná souhra hostujících zadáků. Vzápětí mohlo být doslova vymalováno - nikým neatakovaný Meduna se ocitl sám před brankářem Kafkou, ale ve vyložené příležitosti naštěstí orazítkoval pouze břevno. Následně se potvrdilo fotbalové pravidlo. Nedáš, dostaneš. V 55. minutě se výborně prodral do šance domácí Kulič a chytrou střelou překonal prozatím nejistého gólmana Macháčka - 2:1. V 58. minutě se naskytla opět zajímavá kombinace - Vozábal lehce přiťukl Lafatovi, který našel zcela volného Plocka, jenž pálil těsně vedle levé tyče. V 65. minutě poslal Vozábal do brejku Lafatu, jeho prudký přízemní pokus zamířil dva metry vedle pravé tyče. V 73. minutě se naskytl neuvěřitelný pohled, střídající Činčala obkroužil tři ustupující domácí obránce, pohotovým způsobem vyslal projektil a tečovaný pokus v údivu všech zapadl za Kafkova záda - 2:2. O chvíli později z přímého kopu razantně vystřelil Vozábal, ale Macháček proplachtil vzduchem a jeho střelu bezpečně kryl. V 82. minutě absolvoval menší výlet krajní obránce Pončák, kterého nezastavil nikdo z moravských zadáků, úmysl slovenského reprezentanta však přečetl vyběhnuvší Macháček. Do konce utkání se však neurodil očekávaný sílící tlak Jihočechů, nýbrž proběhla pouze série nakopávaných míčů, která k ničemu nebezpečnému nevedla. Sudí Dvořáček tak mohl s klidným svědomím odpískat konec dramatického souboje se spravedlivým stavem.