I ve svém druhém vystoupení před začátkem nové sezony uhráli fotbalisté Dynama dobrý výsledek. V zápase s třetiligovým Xaverovem dokázali nastřílet tři góly a vyhráli přesvědčivě 3:0. O branky vítězů se postarali dvakrát Lafata a jednou Adam. Brankář Zdeněk Křížek, který ve druhém poločase vystřídal Filipka, chytil v 65. minutě pokutový kop.
Pro naši redakci se zápas proti Xaverovu hrál trochu překvapivě na Střeleckém ostrově a ne na Složišti, jak bylo původně stanoveno. I proto jsme neviděli první velkou šanci Jaroslava Chlebka v 7. minutě, jehož tvrdou střelu brankář hostů jen velmi těžko vyrážel. Z následného rohu mohl rozvlnit síť David Lafata, ale ani jemu nebylo zatím přáno a na brankové čáře zachraňoval jeden z hostujících beků. Další šance Dynama ale nepřicházely, Jihočeši se těžko prosazovali a do další šance se dostali až po půl hodině hry, kdy se k nepovedené hlavičce dostal Kulič. O pár okamžiků později si slabší chvilku vybral Kladrubský a David Horejš musel zasahovat.

O první branku utkání se postarala dvojice Vozábal-Lafata. Kapitán Jihočechů zahrál rohový kop přímo na nejlepšího střelce Dynama a ten již neměl problém hlavou poslat míč do branky – ve 40. minutě vedli tedy domácí 1:0.

Trenér Tobiáš vystřídal do druhého poločasu téměř celou jedenáctku, a tak zase chvíli trvalo než se mužstvo zase sehrálo. V 51. musel brankář Křížek včasným vyběhnutím zachraňovat před dotírajícím Turkem. Za minutu se do slibné příležitosti dostal Myšák, dobrou přihrávku Plocka ale zužitkovat nedokázal. Možnost vyrovnat dostali hosté v 68. minutě – Dobrotka fauloval v pokutovém území Šindeláře, který si ale s nařízenou penaltou nedokázal poradit – brankář Křížek tygřím skokem zachránil.

Pokutový kop kopali následně i domácí. Po faulu na Myšáka se k exekuci postavil David Lafata a i když si brankář hostů na míč sáhl, gólu zabránit nedokázal – 2:0. Kosmetickou úpravu výsledku provedl v 75. minutě Adam, na jehož dobře umístěnou střelu neměl brankář Marek nárok.