Jihočeši zakončili své "turné" po Rakousku v nedalekém Linzi, kde nastoupili proti tamnímu prvoligovém týmu. I když Českobudějovičtí o gól prohráli, potvrdili svou stoupající formu, kterou budou ladit příští týden na herním soustředění v Bratislavě. Sestavu Dynama doplnila i nová posila ze Slavie, Ladislav Volešák, jenž odehrál téměř celé přátelské utkání.

Zápas proti aktuálně osmému týmu rakouské nejvyšší soutěže, se odehrál v tréninkovém centru LASK Linz na umělé trávě.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého do utkání opět nastoupili v rozestavení 4-5-1 a již od úvodního hvizdu měli míč častěji na svých kopačkách. Jejich snahu dokumentovala situace z 18. minuty, kdy agilní Petr Šíma vyslal do šance brazilského stopera Limu, jehož však v dalším pokračování zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Jednalo se však o ofsajd milimetrový.

Duel začal být zhruba od poloviny prvního dějství doprovázen sněhovými přeháňkami, nic to ale neměnilo na aktivní hře obou celků. Ani jeden z nich se však nedokázal přes kvalitní defenzivu a zhuštěný střed pole propracovat do bezprostředního ohrožení branky. První vážnější šance zápasu přišla až v minutě 40., kdy se po rohovém kopu domácích dostal k hlavičce dlouhán Skulevič, jeho pokus však výtečným zákrokem lapila jistota Jihočechů v brance, Pavel Kučera. O dvě minutky později už bylo hůře. Lima zbytečně fauloval ve vápně a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Markus Weissenberger. Českobudějovčtí se ještě snažili o rychlou odpověď, jejich střely ale nemířily mezi tři tyče.

Tak jako v předešlých zápasech došlo o poločasové pauze ke značném průvanu v hostující sestavě, a to se hned na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky projevilo. Dynamo na Rakušany doslova vlétlo a agresivně napadalo rozehrávku. Nový hráč na hřišti Černák se v 48. minutě pouze zastřeloval, o pár desítek sekund později vyslal svůj projektil veterán Otepka, zasáhl ale jen jednoho z hráčů Lince. Jako blesk z čistého nebe však udeřili domácí. V 62. minutě se po centru z pravé strany skluzem prosadil Florian Hart. Jihočeši chuť neztratili a podařilo se jim zkorigovat výsledek. V 66. minutě se branky dočkal mladík Martin Jasanský, jenž zužitkoval zpětnou přihrávku Meszároše. Dynamo přebralo iniciativu a hnalo se za vyrovnáním. Stráský v roli záložníka dobře spolupracoval se Sedláčkem, v jedné z šancí však nedokázal usměrnit z těžké pozice balón mezi tři tyče. Slovenský forvard Meszároš byl k neudržení, nejdříve mu však k dosažení branky scházel pověstný krůček a když už výtečným pasem poslal do samostatného úniku Volešáka, byl proti skvělý domácí brankář. Budějovickým se nakonec vyrovnat nepodařilo a tak ve vyrovnané bitvě prohráli rozdílem jediné branky.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Tentokrát to z naší strany nebylo především v prvním poločase tak lehkonohé jako v zápase proti Salzburgu. Celý první poločas se odehrál bez šancí a my jsme pak udělali jeden hloupý faul na hranici šestnáctky, kdy to soupeř udělal hodně šikovně a z penalty se pak dostal do vedení. Druhý poločas se to hodně zlepšilo, hráli jsme aktivněji, agresivněji a i když soupeř pak z rychlého brejku zvýšil na 2:0, byli jsme to právě my, kdo diktoval v závěru hry tempo. Když jsme pak snížili, tak to bylo zcela otevřené a měli jsme několik dobrých šancí na vyrovnání."