Fotbalisté Dynama České Budějovice nedokázali zvítězit ani na desátý pokus v této ligové sezoně. V utkání s Teplicemi prohrávali již od 11. minuty, kdy skóroval nekrytý Rosa. Ve druhé půli Jihočeši měli ojedinělou šanci vyrovnat, ale nařízený pokutový kop Rudolf Otepka neproměnil. Alespoň remízu zachránil domácím v 86. minutě Zdeněk Ondrášek po výborném centru Sandra. Dynamo tedy remizovalo s Teplicemi 1:1.

Začátek utkání obstaralo předání památného dresu Rudolfu Otepkovi s číslem 400, jelikož právě do tolikátého duelu nastoupil proti Teplicím. Start duelu byl oboustranně opatrný. Po opatrné úvodní desetiminutovce se do první vážnější situace dostal hostující tým a hned z toho byla úvodní branka duelu. Mahmutovič se po straně dostal přes Nováka do pokutového území, míč se dostal k úplně volnému Antonínu Rosovi, který odrazem o tyč překonal bezmocného Křížka – 0:1.

Jihočechy inkasovaná branka značně zaskočila a marně se snažili proniknout do pokutového území soupeře. Když už se tam dostali, většina akcí končila nepřesnou finální přihrávkou, jako při úniku Javorka. Po dvaceti minutách hry to z velké dálky zkoušel Rudolf Otepka, ale Grigar jeho pokus lehce zkrotil. O chvilku poté se blýskl teplický špílmachr Štěpán Vachoušek. Jeho technický pokus směřující pod břevno vyškrábl Křížek na roh.

Po půlhodině hry sáhl kouč domácích František Cipro k první změně. Nevýrazného Čirkina nahradil Tomáš Stráský. Běžela 40. minuta a Teplice mohly jít do dvoubrankového vedení. Vachoušek v jednom z rychlých protiútoků přiťukl míč Andreji Keričovi, který přízemní střelou zamířil pouze pár centimetrů od Křížkovy levé tyče. Do kabin tedy oba týmy odcházely za stavu 0:1.

Po změně stran Dynamo přidalo na obrátkách. Hudson centroval na střídajícího Sandra, jenž hlavičkoval do boční sítě. Po hodině hry mohli hosté své vedení znovu navýšit. Kerič nacentroval ze strany a Stožický nikým neatakován míč hlavou netrefil. I domácí mohli skórovat hlavou. Ondrášek poslal nadýchaný míč na hlavu Tomáše Stráského, který donutil Grigara k těžšímu zákroku.

V 70. minutě dostali domácí jedinečnou možnost vyrovnat. Po rohovém kopu zahrál Štěpán Vachoušek ve vápně rukou a rozhodčí Hrubeš odpískal pokutový kop. K tomu se postavil Rudolf Otepka, ale zcela nečekaně přestřelil. To ocenila hrstka teplických fandů, kteří začali vyvolávat jeho jméno. Z následujícího protiútoku mohly skórovat Teplice, jenže střela Aidina Mahmutoviče postrádala potřebný důraz a Křížek ji bez problému zneškodnil.

Blížil se konec duelu a Jihočeši vrhli všechny své síly do útoku. V 80. minutě napálil Sandro odražený míč a Grigar musel jeho pokus reflexivně vyboxovat. Domácí se dočkali v minutě 86. Sandro se výborně uvolnil u postraní čáry, nacentroval na Zdeňka Ondráška, který nekompromisně vyrovnal – 1:1. Utkání tedy skončilo remízou 1:1

Petráň Michal (74.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

František Cipro (trenér Dynama): "K zápasu jsme nepřistoupili vůbec dobře. Především v prvním poločase jsme podali hodně špatný výkon. Vůbec jsme nehráli to, co jsme si řekli před zápasem. Dovršil to pak i ten inkasovaný gól. Hráči měli hlavy dole a vůbec nehráli. Nedá se ani říci, že bychom prohrávali souboje, my jsme se těch soubojů ani nezúčastňovali. Náš výkon byl doslova zoufalý a Teplice naprosto zaslouženě vedly. Druhá půle byla zcela o něčem jiném. Hodně nám pomohla střídání, dobře zahrál Sandro. Mohli jsme vyhrát, mohli jsme prohrát, takže remíza asi zasloužená. Bod pro nás samozřejmě nic neřeší, ale vzhledem k průběhu zápasu za něj můžeme být rádi."

Petr Rada (trenér Teplic): "Věděli jsme, že je to pro Budějovice důležité utkání a byli jsme rádi, že jsme přestáli ten začátek zápasu, kterého jsme se obávali. Budějovice postavily Hudsona a bylo vidět, že chtějí hrát ofenzivně. Branku jsme ale dali my a soupeř neměl žádnou větší šanci. Hráče jsem o poločase upozorňoval, že výsledek je to ošidný. Prvních dvacet minut bylo z naší strany dobrých, soupeře jsme do šancí nepouštěli. Když jsme ale vystřídali Vachouška, tak se nám to trochu rozsypalo. Domácí měli tlak, nedali penaltu a v samém závěru v 85. minutě vyrovnali. Remíza je asi zasloužená, ale samozřejmě nás ztráta mrzí, když jsme prakticky celý zápas vedli."