Těsnou porážku si připsalo Dynamo na půdě Opavy. Slezané měli v průběhu o něco navrch a ve 47. minutě se po nařízeném pokutovém kopu dostali do vedení. To navýšil v 80. minutě Jurečka, což byla nakonec branka vítězná. V závěru totiž snížil hostující kapitán Petr Benát. V dalším kole hostí černobílí na svém stadionu Vlašim.

Bez Ondřeje Šourka vstoupilo Dynamo do těžkého utkání na půdě třetí Opavy. Pozici stopera místo něho zaujal mladík Lukáš Havel. První velkou šanci utkání měli Opavští ve dvanácté minutě utkání. Hezkou hlavičkou se po rohu prezentoval Žídek, ale naneštěstí pro domácí rozvlnil pouze boční síť. Ve dvacáté minutě byli Slezané ještě blíže. Po centru Jursy hlavičkoval Kuzmanovič. Míč už letěl za Křížka, jenže na brankové čáře zachránil hosty Pavel Novák.

Opavští pokračovali v aktivním výkonu a brankář černobílých Zdeněk Křížek musel ve 24. minutě vytáhnout těžký zákrok. Zapalač přihrál pod sebe a Smolovo povedené zakončení vyrazil budějovický brankář. Opavští si postupem času vytvořili velký tlak a obrana Dynama odolávala silou vůle. Gólovou střelu Jursy bravurně vytáhl Křížek, při dorážce se dožadoval Kuzmanovič penalty, ale sudí Franěk ji nenařídil. Další těžký zákrok musel vytáhnout zkušený brankář po zakončení Zapalače, jehož projektil mířil nepříjemně pod břevno.

Hned na začátku druhého poločasu šla Opava do vedení. Do vápna se prodral Smola, kde ho sevřeli budějovičtí stopeři a sudí nařídil pokutový kop. Míče se ujal Jan Schaffartzik a zkušenou střelou poslal brankáře hostí na druhou stranu - 1:0. Další negativní zprávou pro Dynamo bylo odstoupení Pavla Nováka ze hry. Stoper Dynama se nepříjemně zranil při dopadu po hlavičkovém souboji a v zápase ho musel nahradit Jan Hála.

Posledních deset minut utkání nabídlo dramatickou podívanou. Vše vypadalo, že Opavští si v poklidu dokráčí pro tři body. V osmdesáté minutě totiž zvýšil Václav Jurečka. Našel si krásný pas a pohotově zvýšil, přestože se hosté dožadovali ofsajdového postavení - 2:0. V posledních vteřinách hry snížil Petr Benát. Roh Fundy sice nic nepřinesl, ale z druhé vlny se budějovický kapitán hezky prosadil - 1:2. Sudí poté ukončil hru a všechny body tak zůstaly v Opavě.

David Horejš (trenér Dynama): "Opava vyhrála zcela zaslouženě. My jsme podali velice bojácný výkon a já jsem velmi zklamaný. Prohrát se může, ale výkon musí mít nějaké parametry. Zklamal mě přístup hráčů, protože je tady hned několik fotbalistů, kteří čekají na příležitost, a když jí pak dostanou, tak nezahrají dobře. Dnes se opět potvrdilo, že nám chybějí ti zranění hráči, ke kterým se navíc dnes přidal Pavel Novák. Šířka našeho kádru není taková, abychom v této sestavě mohli konkurovat Opavě."