Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice odehráli další přátelský zápas se zahraničním týmem. Tentokráte se utkali v Rakousku s druholigovým německým klubem FC Ingolstadt 04. V utkání byli Jihočeši vyrovnaným soupeřem, ale Ingolstadtu podlehli 0:2. Trenér Cipro v utkání protočil hodně hráčů. Hráli i nováčci Hanzlík a Zeba.

Začátek zápasu patřil jihočeskému týmu, který nastoupil v nejsilnější sestavě. Již v deváté minutě měl po přihrávce Klesy velkou šanci Sandro. Střela bohužel pro Dynamo skončila jen na brankáři Özcanovi, kterého Sandro napálil z malého vápna. Netrvalo dlouho a první velkou šanci měl i Ingolstadt. Groß ale pálil vedle tyče.

Ve 27. minutě udělal chybu Lengyel a otevřít skóre mohl Eigler. Jihočechy zachránil pozorný brankář Daněk, kterého Dynamo získalo z Plzně na přestup. V dalších šancích dvakrát neuspěl aktivní Groß. Poprvé mířil vedle a podruhé ho vychytal Daněk.

O poločase udělal trenér Cipro v sestavě řadu změn a Jihočechům to v úvodu druhé půle pomohlo. Opět dokázali soupeře zatlačit a vybojovali rohový kop. Ten rozehrával Rakovan, ale nikdo z hráčů Dynama zakončit nedokázal. Postupem času se hra opět vyrovnala a hrálo se hlavně mezi šestnáctkami.

První gól padl až po hodině hry a dal ho Ingolstadt. Přesně v 63. minutě si před chystanou standardní situací chystal zeď Zdeněk Křížek, ale Leonard Haas nečekal na pískot sudího a vypálil přesně do odkryté branky – 0:1! Vyrovnat mohl o dvě minuty později Hudson. Z dobré pozice ale vysoko přestřelil.

Jihočechy inkasovaná branka nakopla a Ingolstadt začali přehrávat. Nováček v dresu Dynama Emir Zeba dal o sobě pořádně vědět v 68. minutě, když po mele ve vápně nastřelil tyč Ingolstadtu. Následoval rohový kop, po kterém nepřesně pálil Hudson. I když byli Jihočeši aktivnější, tak gól dal soupeř. Ingolstadt se prosadil v 76. minutě po střele Christopha Krasmüllera. V závěrečných minutách se skóre nezměnilo a Dynamo tak s Ingolstadtem prohrálo 0:2.

V dalším programu přípravy čeká na Jihočechy v sobotu turnaj v Hluboké nad Vltavou.

František Cipro (trenér Dynama): "Úvod jsme měli dobrý, ale pak nás soupeř zatlačil. Ingolstadt je hodně kvalitní mužstvo a to že postavil dvě jedenáctky, to jenom dokazuje. Už jsme tři zápasy v řadě nedali gól, což je problém, Řezníček je z formy. Dnes jsme orazítkovali tyč, v první půli měl Sandro stoprocentní šanci, ale to je málo. Když budeme kompletní, tak v obraně problémy mít nebudeme, horší je to v útoku. Taky mě mrzí první gól. I když se totéž stalo reprezentaci, tak by se to stávat nemělo. Co se týče nových hráčů, tak Hanzlík vypadá dobře. Zeba hraje technický fotbal a soupeř mu svým rychlým přístupem neseděl a nedovolil mu práci s míčem."